Teksti suurus:
A A A

Kirde maakaitseringkond korraldab esmakordselt ise laskeinstruktorite kursust ehk "vabatahtlikelt vabatahtlikele"

04.05.2023
Aprillikuu viimasel nädalavahetusel toimus Rutja õppeväljakul Kirde maakaitseringkonna laskeinstruktori kursus. Tegemist oli esimest korda sellisel tasemel korraldatud kursusega, kus oma teadmisi andsid vabatahtlikele edasi just vabatahtlikud kaitseliitlased.

„Nädalavahetus möödus väga edukalt. Kursuslased said oma ülesannetega suurepäraselt hakkama, olid motiveeritud ja toetasid üksteist. ”, ütles Viru maleva vabatahtlik kaitseliitlane ja kursuse üks läbiviijatest n-vbl Rainer Eluri.

Õppenädalavahetusel harjutasid kursuslased esmalt oma ettevalmistatud laskekäskude põhjal laskeharjutuste läbiviimist. Samas oli kursuslaste ülesanne lisaks planeerimisele, ka harjutusteks vajalike vahendite hankimine ja omavahelise koostöö koordineerimine, eesmärgiga harjutada laskmiste planeerimise juurde kuuluvaid erinevaid tegevusi.

Üks õppenädalavahetus seisab veel ees. Pärast kursuse lõpetamist ja kodumalevas praktika sooritamist, väljastakse uutele instruktoritele sertifikaat, mis annab neile õiguse maleva kinnitatud laskekäsu alusel viia lasketiirus läbi laskmisharjutusi. „Suur tänu kõikidele kursuslastele, kes pika nädalavahetuse vältel olid raskustest hoolimata motiveeritud ja eesmärgile orienteeritud. Läbi koostöö ja üksteist toetades, on kõik võimalik”.

Pildi autor: Rainer Eluri