Teksti suurus:
A A A

Kirde kärjatel kärati läbi läinud aasta õpikohad ja uue aasta väljakutsed

14.12.2023
Kirde maakaitseringkonnas on traditsioon, pidada paar korda aastas maha malevate ja üksuste juhtide mõttetalgud, mille raames võetakse kokku lõppenud aasta ning tutvustatakse uut tegevuskava (aasta käsk).

„Kärajate“ alguses, tegid ettekanded ringkonna Alutaguse, Jõgeva, Järva ja Viru malevad. Igal ühel on omad õnnestumised läinud aastast, samuti ka õpikohad, mis võetakse kaasa järgnevasse aastasse.

 „Kirde maakaitseringkond on teinud tublilt tööd,“ ütles KiMKRi ja Viru maleva pealik Jaanus Ainsalu. „Ometi on olukord maailmas selline, esitades pidevalt uusi väljakutseid, milleks peame valmis olema. Tänavune aasta oli väljakutseid pakkuv: käivitasime ringkonnas koostöös liitlastega uue õppuste sarja Safari, toimusid suured õppused nagu Põhjakonn 23/Bold Hussar2, samuti Naiskodukaitse evakuatsiooni õppus Miljon Miksi ja Swift Response 23. Sügist troonis Kaitseväe ja Kaitseliidu õppus Ussisõnad, kus esmakordselt toimus meie ringkonna vastutusalas formeerimine maastikul."

Peale ettekandeid, võeti ette 2024. aasta tegevusplaan, mille osas üksuste juhid tõid välja kõige olulisemad teemad, millele keskendutakse, alustades personaliküsimustest kuni suurõppusteni välja.

„Suur tängu kõikidele, eriti meie ringkonna tublidele vabatahtlikele. Praegu puhakem, et tulla uude aastasse värske energiaga, kus meid ootavad ees uued ja huvitavad väljakutsed,“ ütles ringkonna pealik Ainsalu.