Kirde maakaitseringkonnas on traditsioon, pidada kord aastas maha üksuste juhtidele korralikud mõttetalgud, mille raames võetakse kokku lõppenud aasta ja tutvustatakse uut tegevuskava (aasta käsk).
Mõttetalgutele „Kirde kärajad“ eelnes kunagise Kaitseliidu ülema Raivo Lumiste loeng vägivallatust vastupanust, mis tekitas uusi mõtteid, elavat vastukaja ja äratundmisrõõmu. Peale loengut toimus KiMKRi malevapealike (Alutaguse, Jõgeva, Järva, Viru) ettekanded üksuste kaupa. Igal maleval on omad õnnestumised läinud aastast, samuti ka õpikohad, mis võetakse kaasa järgnevasse aastasse.
„Kirde maakaitseringkond on teinud tublilt tööd ja võib kokkuvõttes tehtuga rahule jääda. Aga siiski on palju veel teha, samuti olukord maailmas on selline, mis esitab meilegi pidevalt uusi väljakutseid, milleks tuleb valmis olla. Tänavune aasta oli kirev, olid harivad õppused liitlastega, suured õppused nagu Swift Response 21 koos Naiskodukaitse evakuatsiooni õppusega, Põhjakonn 21, aga aasta lõpus LÕK Okas 21, samuti koos Naiskodukaitse ja noorteinstruktoritega, panime aluse uuele noortelaagrile Segasumma Camp, korraldasime laagri Viru Spekter, võistluse Viru Tarvas, Võidupüha paraadi, Naiskodukaitse lisaks veel ohutus HOIA laagri jpm. Kuid praegu puhakem, et tulla uude aastasse värske energiaga, kus ootavad meie ringkonda ees uued ja huvitavad väljakutsed“, ütles KiMKRi ja Viru maleva pealik Jaanus Ainsalu.
Peale ettekandeid, võeti ette 2022. aasta tegevusplaan, mille osas üksuste juhid tõid välja kõige olulisemad teemad, millele keskendutakse, alustades personaliküsimustest kuni riigikaitseliste suurõppusteni välja. Õppustest informatsiooni jagame uue aastal, vastavalt ja vahetult enne nende toimumist. Samuti korraldavad KiMKRi malevad koos omavalitsustega erinevaid isamaalisi üritusi, seda ka 2022. aastal. Suurim väljakutse ürituste seas saab olema admiral Johan Pitka matk, mille KiMKR korraldab ühiselt kõigi oma nelja malevaga, Naiskodukaitse ja noorteorganisatsioonidega. On mida oodata.