Teksti suurus:
A A A

Kindralmajor Meelis Kiili külastas Viru malevat

06.05.2018
Täna, 6. mail väisas kindralmajor Meelis Kiili oma kodumalevat, et viia end kurssi suurõppus SIIL 2018 kulgemisega. Kindralmajor saabus Rakverre helikopteriga ning suundus Viru maleva staapi, et saada sündmuste käigust ülevaade malevapealik kolonelleitnant Viktor Kalnitskilt. Foto: Ellu Mumm
Kuna käes on juba kolmas õppusepäev, mil suurem osaluskoormus just Kaitseliidule suunatud, sai Kiili anda hinnangu senisele eesmärkide täitmisele.
„Me ei tee õppust õppuse pärast, vaid selleks, et näha, kas need põhimõtted, mis riigikaitsele üles on seatud, ka toimivad. Täna, kolmandal päeval julgen öelda, et toimivad küll,“ kinnitas kindralmajor. Kiili sõnul maakaitse juhtimine toimib, formeerimine toimib – seega suudetakse tagada formeerimistoetuse, mis ongi Kaitseliidu põhifookus. „Me teeme kõik selleks, et pahalased, kes seda segada soovivad, seda teha ei saaks,“ selgitas Kiili.
„Sellised õppused annavadki meile kindlust, et meil on põhimõtted paigas. Kui räägime kavantitatiivsetest ja kavalitatiivsetest näitajatest, siis mõlemad on täidetud,“ kinnitas kindralmajor ning lisas, et vaatamata ilusale ilmale tuli prognoositud number kaitseliitlasi välja, kuigi tavaelus peab ka leiba teenima.
Kiili sõnas, et kõige tähtsam on aga see, et motivatsioon on väga suur. Riigi jaoks kõige suurem panus on motiveeritud inimesed.
Oma kodumaleva – Viru maleva tegevust hindas kindralmajor väga positiivseks. „Olen küll ainuke, kes kannab maleva nimetuseta embleemi, kuid sinna, kust on alustatud, tullakse ikka hea meelega tagasi,“ selgitas Kiili oma seotust Viru malevaga. Kindralmajor rõõmustas, et Viru malev on talle pandud ootused ületanud. Aktiivsus ja oskused on need, millega silma paistetakse. Kuna Viru malevale on pandud ka n-ö ringkonnamaleva ülesanded, siis on tegemist topeltkoormusega. „Peamine on see, et ei oodata ainult käsku, vaid mõistetakse ise olukorda ja vastavalt sellele ka tegutsetakse,“ kiitis Kiili malevlaste initsiatiivi.
„Võin aru saada neist, kes ei tulnud, kuid samas pole neid olukordi tihti, mil ütleme, et võiks panna riigi huvid ettepoole. Kui järgmisel korral on SIIL, võiks taandada isiklikud eesmärgid riigi omade taha. Siis pole tähtis mina, vaid meie. Soovin ka neile edu ja soovin, et nad leiaksid innustust ja motivatsiooni,“ rõhutas kindralmajor riigikaitses osalemise vajalikkust.
6. mail lõppeb suurele osale virumalevlaste jaoks õppus juba õhtul, mil toimub lahkuformeerimine.