Teksti suurus:
A A A

KiMKRi maakaitsekompanii õppusel osales üle 45 innuka vabatahtliku

19.08.2022
Samal ajal, kui eelmise nädala laupäeval 13. augustil toimus Admiral Pitka Recon Challenge 2022 võistluse lõpetamine, korraldas Kirde maakaitseringkonna maakaitsekompanii selle aasta, teise poolaasta esimese korralise väljaõppepäeva. Üle 45 vabatahtliku kogunes Rutja õppeväljakule, et saada osa vajalikust ringkoolitusest.

„Vabatahtlikud õppisid taktikalist liikumist automaatrelvaga. Tänavu Viru maleva liitunud uued kaitseliitlased kuulasid huviga, panid tähele ja said püstitatud ülesandega hästi hakkama. Omandatud teadmised andsid uutele tulijatele vajaliku baasteadmise ja kindluse, et edasistel õppustel veelgi kiiremini kohaneda“, ütles Viru maleva relvainstruktor Mart Kael.

Kui kogenud kaitseliitlased pigem lihvisid oma oskusi püstolist laskmisel, siis uued kaitseliitlased alustasid A ja B-st. „Selleks, et relva ohutult käsitseda, on vaja aega. Head meelt teeb uute kaitseliitlaste innukus ja kiirus, millega uusi teadmisi lennult haarati. Esimesed harjutused, mida oli plaanis teha, sooritati kiiduväärselt“, ütles Viru maleva instruktor Kaspar Kaldjärv.

MK-1 ehk üksikvõitleja meditsiinikotist, leiab hädavajaliku varustuse, et ennast või lahingpaarilist vajadusel tohterdada. „Vabatahtlikud kaitseliitlased said endale ja üksteisele panna žgutti, käsitlesime ka rõhksideme õiget kasutamist ning vaatasime, mida on võimalik teha erinevate vigastuste puhul lihtsa kolmnurkräti abil“, ütles maakaitsekompanii meedik Kaarel Targo.

Maakaitsekompanii järgmine õppus toimub juba lähiajal, kus sõdurioskuste kursuse raames toimub mitmepäevane väljaõpe, mille käigus saab äsja lõppenud väliõppusel õpitut keerulisemates ülesannetes rakendada ja edasi arendada.