Teksti suurus:
A A A

Kaitseliitlaste avastusretk Väike-Emajõel sõjaajaloo radadel pakkus mõtteainet

09.11.2022
Eelmisel nädalavahetusel 5.-6. oktoobril, korraldas Kirde maakaitseringkond oma malevate vabatahtlikele huvitava ajaloolise avastusretke Lõuna-Eestis, mille raames tutvuti Väike-Emajõe kandis 1944. aastal toimunud lahingute asukohtade ja nende ajalooga. Päeva alguses tutvuti lahingupaikadega, millele õhtusel ajal järgnes analüüs tubastes tingimustes ja elav arutelu.

„Sellised avastusretked annavad meile tagasivaatena hea ülevaate, millistes oludes toona osapooled lahinguid pidasid. Olukorda tänapäeva tuues, siis läbivaks teemaks on ikka kergejalaväelased ja nende suutlikkus olenemata oludest, oma ülesannetega hästi hakkama saada. Kuigi Lõuna-Eesti piirkonna maastik on keeruline ja mitmekesine, siis kokkuvõttene ajaloost, saab alati ülekaalukale vastasele vastu, kui on olemas tahe, head relvad, oskused ja loovus ning meeskonnavaim“, ütles KiMKRi ja Viru maleva pealik Jaanus Ainsalu.

Kuigi ilm oli sügiseselt tuuline ja jahe, soosis ta ettevõtmist igati ning andis vabatahtlikele teistsuguse lähenemisnurga, mis tuttavaid teemasid aitas täiesti uuest vaatenurgast lahata.

„Mulle isiklikult meeldis ning leian, et sellised õppereisid on väga vajalikud ja harivad. Oli mitmeid üllatusmomente. Tulen teinekordki hea mellega kaasa ja soovitan teistelegi“, jagas Viru maleva vabatahtlik Tõnu Rummo Väike-Emajõe avastusretkest värskeid muljeid.