Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu Viru maleva 104. sünnipäeval jagati ergutusi ja tehti teatavaks aasta tegijad

15.11.2022
Viru malev tähistas 11. novembril Tamsalu kultuurimajas Kaitseliidu Viru maleva 104. sünnipäeva. Üritusel osales ligi 170 inimest. Viru malevlastele jagas tunnustust ka Kaitseliidu keskjuhatus, seda teenetemedalite, kingituste ja tänukirjade näol. Lisaks Viru maleva pealiku ja maleva juhatuse ning Naiskodukaitse Viru ringkonna keskjuhatuse otsuste alusel, jagati teenetemärke ja tänukirju ühtekokku rohkem kui 140 inimesele.

Viru maleva aasta tegijad:
Viru maleva “Aasta kaitseliitlane” – Mart Kael
Nasikodukaitse Viru ringkonna “Aasta naiskodukaitsja” – Reet Saari

 
Pealiku tervituskõne Kaitseliidu 104. sünnipäeva puhul:
Hea Viru maleva Pere !
2022. aasta võtmesõnaks on „sõda“ ja seda kõige laiemas tähenduses, kuid vaatama sellele, oli tänavune aasta Viru maleva jaoks mitmes mõttes murranguline ja ajalooline!

Hea meel on tõdeda, et oleme jõudnud tähisteni, mis aasta alguses tundusid nii mõneski mõttes kättesaamatus kauguses. Samuti, nii mõnigi väljakutse, mis meie Viru maleva tegevuspiirkonda lisaks tuli, andis suurepärase võimaluse oma võimed parimal võimalikul moel proovile panna. Ja me olime oma ülesannete kõrgusel. Loomulikult, õpikohti on kõikides ettevõtmistes, seega alati saame ja mõneski mõttes peame endalt nõudma vaid parimat. Ja ma tean, et me oleme selleks suutelised. Nii me arenemegi koos, ühtse ja tugeva perena, edasi, uute tähisteni.

Kauaoodatud unistus on täitunud. 1000m lasketiiru rajamine on paljude tublide inimeste ühiste jõupingutustena saavutatud märkimisväärne tegu, mis on pikim omalaadsete seas Kaitseliidus. Seega, me oleme loonud koos midagi sellist, mis annab positiivse lisatõuke eelkõige meile endale, samas ka teistele malevate laskuritele, kes meile külla tulles, saavad oma oskusi koos meie täpsusküttidega parendada.

Ka meie inimesed, võivad mõneski mõttes magada rahulikumalt. HOLP ehk hädaolukorra plaani väljatöötamine ja tegevuskava treenimine koos Ida- Prefektuuriga on see, mis annab meile lootust, et kui kriis käes, saame neid aidata. Kallid naised naiskodukaitse Viru ringkonnast. Tänu Teie söekale tegutsemisele, saime väga vajaliku ja olulise kogemuse, mis paneb aluse reaalplaanile, mida saame hädaolukorras kasutada. Loodame, et seda pole kunagi vaja, kuid valmis peame selleks siiski olema. Aitäh Teile.

Tänavu, 30. märtsil, jõudsime ajaloolise tähiseni ka maleva liikmete arvu osas. Hetkel ligi 1100 liiget annab hea tunde, et meil on jõud, millega arvestada. Eks alati võiks liikmeid veelgi enam olla ja järgmine aasta tulebki selles osas taaskord omalaadne, kuna meid saab olema palju rohkem. Jah, väljaõpe ja muud argised mured on need, mis nõuavad tavapärasest teistsugust lähenemist, kuid me teeme selle koos teoks. Olen selles veendunud!
Kinnitan, et sellist sügist pole Kaitseliidu ajaloos varem olnud. Alustasime Admiral Pitka retkega ja lõpetasime Decisive Lancer 22 õppusega. Oleme esimesed maakaitses, kes osalesid lisaõppekogunemisel OKAS 22. Saime hästi hakkama ja ei jooksnud lati alt läbi, samuti sama soojaga osalesime DL 22 juhtimispunkti harjutusel – hinne SUUREPÄRANE! Suur tänu Viru maleva staabile, olete olnud oma ülesannete kõrgusel.

Noored kotkad, Kodutütred korraldasid suvel üle-eestilise suurlaagri. Tähelepanuväärne on sealjuures ka see, et noored ise organiseerisid ja tagasid laagri toimise oma jõududega. Suur tänu Teile, olete olnud väga-väga tublid!
Tänavust aastat alustasime esmakordselt korraldatud Rakvere rahvamatkaga, mis on pühendatud Rakvere vabastamisele Vabadussõjas, millest loodame kujundada toreda traditsiooni meie kogukonnale, Lääne –Virumaale.
Kokkuvõtteks. Selle aasta osalusaktiivsus on Viru malevas 68%, mis on väga kõrge näitaja. Tänan südamest kõiki, kes on osalenud aktiivselt Viru maleva tegevustes. Nähtav tegevus ja hästi tehtud kodutöö, „taktika põllul“, on kõige parem heidutus ja selge sõnum: VENE VF ÄRA TULE. JA KUI TULED, SIIS MEIE OLEME VALMIS!“.

Kuid ka 2023. aasta saab olema väga aktiivne ja mitmeid huvitavaid proovikive pakkuv:
Esiteks - uue relvastuse ja varustuse vahetamine ning nende efektiivne kasutama õppimine;
Teiseks – meie põhijõupingutuseks saab olema maakaitse suurendamine, milles üheskoos osaleme ja ma ei kahtle, et me saame sellega väga hästi hakkama;
Kolmandaks - hoida keha ja vaim virge, et igal hetkel olla valmis toetama partnereid ning mis kõige tähtsam,
KAITSMA KOOS EESTIMAAD!

ELAGU EESTI!
ELAGU VIRU MALEV!
Pildigalerii: https://www.facebook.com/photo/?fbid=490885019735830&set=pcb.490890349735297