Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu uus ülem kindralmajor Ilmar Tamm külastas Viru malevat

20.12.2023
Täna, 19. detsembril, külastas Kaitseliidu ülem kindralmajor Ilmar Tamm Viru malevat. Kirde maakaitseringkonna ja Viru maleva pealik kolonelleitnant Jaanus Ainsalu tegi Kaitseliidu ülemale ettekande ringkonna ja maleva viimaste aastate tegevustest ning tutvustas ka järgnevate aastate väljakutseid ja arengusuundi. Külaskäik jätkus ka Viru maleva taristul, sh Rutja õppeväljakul.

Kindralmajor Ilmar Tamm alustas Kaitseliidu ülemana tööd 16. detsembril 2023. Kindralmajor Riho Ühtegi ametiaeg Kaitseliidu ülemana lõppes 15. detsembril 2023. Uus ülem kindralmajor Ilmar Tamm võttis Kaitseliidu juhtimise üle samal päeval kell 12 Tallinnas Vabaduse väljakul peetaval rivistusel.

Kindralmajor Tamm alustas oma kaitseväeteenistust 1992. aastal Kalevi jalaväepataljoni ajateenijana, kust suundus õppima Soome maakaitse kõrgkooli. Samas koolis on ta lõpetanud ka vanemstaabiohvitseri kursuse. Neljanda taseme sõjalise hariduse omandas ta Londonis asuvas kuninglikus kaitsekolledžis. Hetkel kaitseväe juhataja asetäitjana teeniv kindralmajor Tamm on varasemalt juhtinud nii Kaitseliidu peastaapi kui ka Balti kaitsekolledžit. Järgmine Kaitseliidu ülem on olnud nii üksik-sidepataljoni kui ka kaitseväe peastaabi side- ja infosüsteemide osakonna ülem ning oli esimene NATO küberkaitsekoostöö keskuse ülem. Kindralmajor Tamm on osalenud rahvusvahelisel sõjalisel operatsioonil Afganistanis.

Teda on muuhulgas tunnustatud Kotkaristi V klassi teenetemärgiga, kaitseministeeriumi teeneteristi kolmanda klassiga, kaitseväe eeskujuliku teenistuse ristiga, kaitseväe teenetemedaliga kaitsealaste teenete eest, kaitseväe teeneteristiga riigikaitseliste teenete eest ning Kaitseliidu Valgeristi teise klassiga ja Kaitseliidu eriteenete medaliga.