Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu piirikaitse malevkondKirde maakaitseringkond asutas 19. oktoobril 2023 Alutaguse malevas Jõhvi linnas uue eksterritoriaalse ehk maakaitseringkonna põhise struktuuriüksuse, milleks on Kaitseliidu piirikaitse malevkond.

“Seni, kuni meie idanaaber Venemaa ja tema koostööpartner Valgevene jätkavad agressiivset tegevust, sealhulgas Balti maade piiriäärsetel aladel, tuleb olla valmis iga ajahetk reageerima, et kaitsta oma maa ja riigi piiri esimesest mullakamarast,“ ütles Kaitseliidu Kirde maakaitseringkonna ülem ja Viru maleva pealik kolonelleitnant Jaanus Ainsalu. “Uus malevkond hakkab tegema koostööd erinevate ametkondadega, sealhulgas tihedamalt Politsei- ja Piirivalveametiga.”

Väljaõppeplaan käivitus aktiivselt 2024 aasta alguses ja erialaõpped toimuvad regulaarselt.

“Läinud on hästi. Oleme kohtunud juba mitmel väljaõppenädalavahetusel,” ütles Piirikaitse malevkonna pealik, nooremleitnant Ergo Soosaar. “Oleme läbinud relvaõppe, sideõppe, meditsiiniõppe, oleme õpetanud vabatahtlikele vajalikku seadustikku ja edasi keskendume erialaspetsiifilisele taktikalisele väljaõppe. Samuti teeme aktiivset koostööd PPA Piirvalve bürooga, kelle kogemus on meie vabatahtlikele väga vajalik.”

Kirde maakaitseringkond asutas 19. oktoobril 2023 Alutaguse malevas Jõhvi linnas uue eksterritoriaalse ehk maakaitseringkonna põhise struktuuriüksuse, milleks on Kaitseliidu piirikaitse malevkond. Uue malevkonna eesmärgiks on toetada Eesti piiri kaitset nii kriisiolukorras, kui ka vajadusel muul ajal, valmistades inimesi ette erinevateks piirikaitse ülesanneteks. 3. novembril kutsuti kokku üldkoosolek, valiti uuele malevkonnale ka eestseisus.

 “Kutsume ülesse kõiki huvilisi igast Eesti paigast liituma Kaitseliidu piirikaitse malevkonnaga. Koos Sinuga, on meie riigi kaitse piiril tugevam,“ ütles Kirde maakaitseringkonna, Viru ja Alutaguse maleva pealik Ainsalu.

Vastloodud piirikaitse malevkond ootab oma ridadesse uusi liikmeid. Info ja registreerimine: telefonil +372 717 9557 ja e-mailil kadriina.kruuts kaitseliit.ee.