Teksti suurus:
A A A

Kadrina malevkonnal vahetus pealik

20.02.2024
Täna, 19. veebruaril toimus Viru maleva staabihoones Kadrina malevkonna koosolek. Lisaks Viru maleva pealiku kolonelleitnant Jaanus Ainsalu ettekandele ja Kadrina malevkonna pealiku lipnik Ain Funk´i 2023. aastaaruande kokkuvõtet, toimus ka malevkonna pealike vahetus.

“Olen Kadrina malevkonda juhtinud 20. veebruarist 1996 ehk kokku 28 aastat, nüüd on aeg anda teatepulk üle uuele tublile mehele,” ütles lipnik Ain Funk. “Tegelikult sain esimese ja väga huvitava ülesande malevapealiku kohusetäitjana juba 1995. aasta oktoobris, kui Kadrinat külastas president Lennart Meri. Minu ülesandeks oli toona mehed presidendi vastuvõtuks ülesse rivistada.”

Kuid Kaitseliiduga on Ain Funk seotud kauemgi, kuna ta on üks selle organisatsiooni taasasutajaliikmetest. Seega kokku täitub Ainil tänavu Kaitseliidu ridades juba 34 aastat. 1992. aastal, kui Kadrina malevkond taastati, kandis malevkond peale seda pikka aega ka Kadrina üksikkompanii nime ja alates 2022. aastast, olukord nime osas taastus.

Kauaaegset kaitseliitlast, malevkonna pealiku kohuse täitmise ja panuse eest Viru maleva arengusse, tänas ka Viru maleva pealik kolonelleitnant Jaanus Ainsalu.
“Ain, sa oled heas mõttes nagu see vintpüss SKY, mille sulle annetan. See relv on kui sümbol, mis kirjeldab hästi toonast olukorda, Kaitseliidu taastamisperioodi 1990date aastate alguses, kus meil polnud midagi eriti suurt “käte vahel”, kuid olid mõned relvad, samas oli kindel tahe ja soov oma riiki kaitsta. Kuid koos oleme tubilt edasi arenenud. Suur tänu Sulle hindamatu panuse ja pühendumise eest.”

Malevkonna uuel pealikul, seersant Hannes Kaldmaal, seisab lähiajal ees tegus aeg, mille osas on tal kindlad ideed juba olemas, mida peab tegema.
 “Kõigepealt vaatame üle malevkonna struktuuri ja teeme vajalikud muudatused. Kindlasti tuletame malevkonna liikmetele meelde, et on vaja tasuda aastamaks, olla aktiivne ja seda läbi erinevate tegevuste, samuti võiksid kõik üle vaadata omad kontaktandmed ja need kindlasti värskendada. Meile on väga oluline koostöö kohalike omavalitsustega ja valmisolek kiireks reageerimiseks kriisiolukorras. Kuid, et kõik eelpoolloetletud tegevused ellu viia, kutsume oma ridadesse teotahtelisi uusi liikmeid ja püüame oma tegevustesse rohkem noori kaasata.”