Teksti suurus:
A A A

Jaanus Laiduse sügisene laskevõistlusperiood tõi hulgaliselt väärtuslikke kogemusi tulevikuks

09.12.2022
12. novembris käis Jaanus Laidus osalemas Elmar Kivistiku mälestusvõistlustel Tabiveres. Sinna oli kokku kutsutud Eesti parimad laskurid ehk 8 parimat püstolilaskurit ja 8 parimat püssilaskurit. „Võistlused toimusid finaaliformaadis, mis on päris ebatavaline, aga see oli huvitav kogemus. Ma püsisin kindlalt algusest lõpuni „sees“ ning jõudsin kullamatšini. Kokkuvõtteks pidin seekord tunnistama oma konkurendi paremust ja sain kokkuvõttes teise koha. Arvestades seda, et enamus mu konkurente olid aastakümneid juba laskmisega tegelenud ja mina olin üks noorematest, jäin võistlusega rahule,“ ütles Viru malevlane, noor laskesportlane Jaanus Laidus.
Võistlusel „Kaiu Sügis“, laskmisdistsipliinis 60 lasku õhupüstolist, saavutas Jaanus meeste arvestuses esimese koha, korrates ka punktisummaga isiklikku rekordit.

Huvitavaks väljakutseks kujunes aga noorlaskuril Poolas Bialystokis toimunud võistlus „Polish Open Kaliber 2022“. Võistlejaid oli nii Poolast, Lätist, Leedust, Eestist, Ukrainast, Prantsusmaalt, Iisraelist, Armeeniast ja isegi Indiast. Ootused olid Jaanusel kõrged, sest eelmisel aastal õnnestus tal seal saavutada isiklik rekord ja väike lootus oli, et ehk tuleb hea tulemus ka seekord. „Kõigepealt ma lasin mixed team harjutust, kus võisteldakse paaridena. Minu paariline oli Viljandi laskur Marja Kirss. Mingit üllatavalt head tulemust küll ei tulnud, kuid võtsin seda rohkem treeninguna, sest õige võistluseelne treening nende võistluste jaoks tegelikult puudus“, ütles noorlaskur.

Tema teine harjutus Poola võistlusel, oli 60 lasku õhupüstolist, kus ta võistles meesjuunioride arvestuses (kuni 20ea). Võistlus algas noormehe jaoks tavatult hilja, kell 18:00, konkurentideks 45 laskjat, kuid tulemuseks tubli 6. koht. Järgneval päeval oli start varahommikul kell 8:00, mis tähendas, et taastusperiood kujunes lühikeseks, samas tasuks 8. koht ja pääse finaali, kus ta järgmisel päeval saavutas 7. koha. „See oli vist ka esimene kord, kui ma olen pidanud telekaamerate ees laskma, nii et kogemuse võrra taas rikkam“, ütles noorlaskur.
Eesti Karikavõistlused Sakus kujunesid seekord pigem õpikohaks tuleviku tarbeks. „Ma võistlesin jälle 60 llasku õhupüstolist harjutuses ja seda meeste arvestuses, konkurentideks 42 laskjat. Ma tegin üksjagu vigu ning lõpetasin kokkuvõttes 10. kohaga, mis ei ole rahuldav, eriti arvestades seda, et olin seal eelmisel aastal kolmas. Kokkuvõttes on see väärt kogemus, et tulevikus parem tulemus teha“, ütles Jaanus Laidus kokkuvõtteks.
Pidid erakogust (Poola võistluselt ja Elmar Kivistiku mälestusvõistluselt)