Teksti suurus:
A A A

G.Lokotari XIV mälestusvõistlusle saavutas Viru malev võistkondliku II koha

13.10.2022
12. kordse maailmameistrivõistluste kuldmedaliomaniku Gustav Lokotari  XIV mälestusvõistlus on ajalugu. 12. oktoobril tähistasime tema 123. sünniaastapäeva. Ta oli ka Argentiina Karika võitnud Eesti võistkonna liige 1937 ja 1939 aastal .
 
2. oktoobril 2022 kogunesid Tallinna maleva Männiku 300 m lasketiiru  39 laskurit kümnest malevast  lahingrelvadest laskmises „mõõdu võtmiseks”.  Oma osalemisega andsid võistlusele rahvusvahelise mõõtme kaks Soome reservväelaste võistkonda Myrskylä ja Nurmijärvi.
 
Tunnustuseks saab ka lugeda malevapealike, KLPS ohvitseride ning Kaitseliidu ülema osalemist võistkondades. 300 meetri laskmine on leidnud tunnustuse ja muutunud väljaõppes kindlaks osaks.
Rändauhinna viis koju Rapla maleva Kaiu laskurklubi võistkond. Ka individuaalsed esikohad viisid Raplasse automaatrelvade arvestuses Dagnis Maiberg ja SK.Y püssidest Marek Multram.  
 
Võistkondlik teine koht jäi Viru malevasse ning ka pronksmedal SK.Y harjutuses Peeter Popsi kaela. Võistkondliku kolmanda koha saavutas Tallinna malev. Neljandaks jäi soome võistkond Myrskyla ning mõlema harjutuse hõbemedalid vastavalt John Eloranta ja Janne Suomalaise tunnustuseks. Pronksi automaadiharjutuses viis koju Ants Prii Jõgeva malevast. Parima tulemuse Viru maleva kaitseliitlastest selles harjutuses lasi Taivo Eylandt ja oli sellega viiendal kohal.
 
Võistluses on ka Viru maleva sisene konkurents malevkondade ja NKK võistkondade vahel. Võitjaks tuli Tapa malevkond Kadrina üksikkompanii ja Rakvere malevkonna  ees.
Võistluse kohtunikeks tulejoonel olid Aavo ja Merle Pekri, Mart Puusepp ja Karin Muru.
Maitsva lõunasöögi  aitasid Karinil kokku keeta Mari- Leen Kiirend ja Annika Laur  NKK Tallinna Ringkonnast.
 
Viru malev tänab kõiki osalejaid selle sügise õppusterohkel ajal ning korraldajaid kõrgel tasemel  läbi viidud võistluse eest. Ootame aktiivset osalemist järgmisel aastal.
 
Hannes Reinomägi
Viru maleva vabatahtlik teavituspealik