Teksti suurus:
A A A

Admiral Pitka Luurevõistlus 2014 toimus enamjaolt Viru Maleva vastutusalal Lääne- Virumaal

Kestvus: 18.08.2014 - 31.08.2014
Võistlejad ja korraldajad kogunesid Kaitseväe polügooni keskuses ning start anti 06. augustil kell 00.00.
Võistluse läbiviimisel olid Viru Malevast  abiks 65 vabatahtlikku kaitseliitlast ja 14 staabi töötajat. Võistluse ülem oli Viru Maleva kaitseliitlane  Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili ja võistlust korraldavat staapi juhtis KL PS ülem kolonel Ilmar Tamm. Maleva vabatahtlikud  ja staabi teenistujad osalesid võistluse staabitöös,  tagala ja toitlustuse korraldamises ning kontrollpunktide mehitamisel.
Otseselt pioneeriülesande punktis oli v-vbl Urmas Aid 10 vabatahtlikuga, linnalahingu eest vastutasid Villu Jõemets ja vbl Ülar Kivilaid 19 kaitseliitlasega, luureülesande viis läbi kpt Ivo Hakman ja v-vbl Alger Nurk 20 abilisega ning taktikalise laskmise viis läbi vbl Viktor Štukert koos 5 maleva kaitseliitlasega.
Võistluse võitis Kuperjanovi jalaväepataljoni võistkond KL Tartu Maleva ja Scoutspataljoni võistkondade ees. Parimaks välisvõistkonnaks sai 12. kohal Soome II võistkond.
Kaitseliidu ülem tänas kõiki korraldajaid oma tänukirjaga eduka ja silmapaistva kohustuste täitmise eest luurevõistluse läbiviimisel.
 
Hannes Reinomägi
Teavituspealik