Teksti suurus:
A A A

100 sini-must-valget liblikamärki

07.02.2018
Jaanuari lõpus alustasid Väike-Maarja naiskodukaitsjad lipuvärvides liblikamärkide meisterdamist, et need kodumaa sünnipäeval oma koostööpartneritele rinda pista ja kutsuda üles tähistama Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.
Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaise Anneli Mikiveri sõnul on üllatuslike värvikombinatsioonidega liblikate rinnamärkide kinkimisel lisaks efektsele välimusele ka südamlik roll.
„Iga liblikamärk on Väike-Maarja naiskodukaitsjate unikaalne käsitöö, mis tähistab tänulikkust ja isamaalisust,“ sõnas Mikiver. „Kannustame oma koostööpartneritele neid kinkides kogukonnatunnet looma ja hoidma,“ selgitas ta.
Möödunud aasta lõpus siseminister Andres Anveltilt ühiskonnaellu märkimisväärse panuse eest kodanikupäeva aumärgi saanud naiskodukaitsja defineerib kogukonda kui üht toetusvõrgustikku, mis koos olemise ja tegutsemise kaudu loob sünergias uusi väärtusi ning võimalusi. Ja seda mitte vaid kogukonnale, aga ka riigile.
„Oleme kohalike koostööpartneritega soovinud ning toimetanud koos, loonud traditsioone ja panustanud enda koduuksest kaugemale ja ikka nii, et juured oleks tugevalt maas ja et latv saaks kõrguda taeva poole. Eesti Vabariigi juubelil soovime kaasteelisi nende panuse eest tänada ja kutsuda üles tähistama väärikalt kodumaa sünnipäeva.“
Väike-Maarja naiskodukaitsjad jagavad Eesti lipuvärvides liblikamärgid  koduvalla koostööpartneritele laiali veebruaris, et nende saajad saaks Eesti Vabariigi juubelil neid väärikalt kanda.
Lisa 1 foto: Väike-Maarja naiskodukaitsja Ellen Sepp liblikaid valmistamas. Foto erakogu.
Lisainfo:
Anneli Mikiver
Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaine
5662 5070; vendohot.ee