Teksti suurus:
A A A

Viru Tarvase auhinnal uus omanik

21.04.2015
Skulptor Tauno Kangro andis Rakveres Tarvase kuju juures üle noorkotkaste võistlusmatka  rändauhinna Alutaguse Maleva võistkonnale.
 
Reede õhtul alanud Viru Maleva noorkotkaste ja kodutütarde võistlusmatk Viru Tarvas 2015 auhinnad jagati pühapäeva pärastlõunal Rakvere Vallimäel Tarva kuju jalamil. Osales kolm kodutütarde võistkonda ja seitse noorkotkaste esindust kokku viiest malevast. 22 tunnise rännaku lõpuks ja peale kaheksa kontrollpunkti ülesannete lahendamist jõudsid kõik võistkonnad õnnelikult ööbimisalale. Paar katkestajat ei seadnud ohtu võistkondade tulemust lõpujooksu finišis. Pühapäeva hommikul jätkus võistlus Vallimäel  veel kaheksas kontrollpunktis ülesannete lahendamisega ning lõppes just välja kuulutatud lõunasöögi alguseks.
Võistluse lõpetamisel ulatas omavalmistatud rändauhinnad võitjatele Alutaguse Malevast üle skulptor Tauno Kangro oma skulptuuri Tarvas  jalamil Rakvere Vallimäel. Teise koha saavutas Viru Maleva Roela noorkotkaste võistkond ja kolmandad olid Rapla noorkotkad.
Kodutütarde arvestuse võitja Rapla võistkond pärjati Viru Pistriku rändauhinnaga ning teisel kohal lõpetasid Alutaguse Maleva kodutütred, jättes kolmandaks Tallinna Maleva võistkonna.
Võitja võistkonna liikmete arvamus võistlusest oli: kohati oli võistlus siiski raske, kuid läbisime selle rõõmsa meelega. Maastik oli kohati raske. Küsimusele, mida võiks sellisel võistlusel rohkem ülesannetena olla oli üksmeelne vastus- laskmist.
Võistluse peakohtunik ja peakorraldaja noorteinstruktor Lembit Kerov on rahul tulemusega- ükski võistkond  ei katkestanud. Õppuse SIIL mõjul oli korraldajate meeskond väikesearvuline aga väga tubli ning võistkondadelt proteste võistluse käigus ei esinenud. Suur tänu osalejatele ja korraldajatele. Kohtumiseni järgmisel võistlusel.
Protokollid ja info veebis – virutarvas2015.weebly.com
 
Hannes Reinomägi                                                                                                                                                            Viru Maleva teavituspealik