Teksti suurus:
A A A

VIRU TARVAS alustab võidukäiku

27.03.2014
Reedel,  4. aprillil kogunevad Lääne- Virumaal Mõedaku Spordibaasis noorkotkad ja kodutütred üle Eestimaa alustama esimest korda võistlusmatka VIRU TARVAS.
Korraldab võistluse Noorte Kotkaste Viru Malev ja peakohtunikuks on noorteinstruktor Lembit Kerov. Toetavad seda ettevõtmist Kaitseliidu Viru Malev ja Naiskodukaitse Viru Ringkond.
Neljaliikmelised võistkonnad asuvad peale keskööd starti ja alustavad jalgsi maastikul ligi 40 kilomeetrise teekonna läbimist. Võistlejad ei tohi teekonnal kasutada kõrvalist abi ning peavad hakkama saama stardist kaasa võetud varustusega ja oma noorkotkaste järgukatsetel õpitud teadmiste ning oskustega.
Teekonnal tuleb neil kaardi järgi liikudes leida üles kontrollpunktid ning näidata seal oma oskusi esmaabis, kauguste määramises, relvade tundmises ja veel paljudel erinevatel aladel. Vastutegevus kõigil metsateedel välistab võistkondadele võimaluse liikumist lihtsa jalutuskäiguna  võtta ja sunnib oma orienteerumisoskused esile tooma.
 Noorte tegevuse ohutuse eest kannavad hoolt rescue meeskonna liikmed ja meditsiiniteenistuse auto, mis liigub võistlustrassil võistlejate ligiduses. Võistkondadel on kaasas raadiojaam ja laetud akudega mobiiltelefonid. Kõigil võistlejatel on kogu tegevuse ajal kohustus kanda kaitseprille, mille eiramine toob karistuspunkte või isegi võistleja diskvalifitseerimise. Laupäeva õhtul tagasi finišisse jõudnud võistlejaid ootab pühapäeva hommikupoole veel hulga jõukatsumisi Mõedaku spordibaasi lähiümbruses.
 Nüüd on hea võimalus ka huvilistel pealtvaatajatel osa saada toimuvatest põnevatest võistlustest. Oma osalemisest on juba teatanud noorkotkad Harju, Tallinna ja Rapla malevatest, viimasest isegi kahe võistkonnaga. Ka Tallinna kodutütred on lubanud ühe võistkonnaga osaleda.
Võistluse pidulik lõpetamine ja auhindade jagamine toimub pühapäeval Rakveres Tarva kuju juures orienteeruvalt kell 15. Auhindu kätte andma on lubanud tulla skulptor Tauno Kangro.

Infot toimuva kohta jagab Lembit Kerov telefonil 5174962 või e- kirjaga  lembit.kerovkaitseliit.ee.