Teksti suurus:
A A A

Viru Tarva võidu viis koju Valga Noorte Kotkaste võistkond

18.04.2018
Lääne-Virumaa lõunapiiril, Väike- Maarja ja Roela valdade maadel toimus eelmisel nädalavahetusel, 13.-15. aprillil traditsiooniline Kaitseliidu noorteorganisatsioonide patrullvõistlus Viru Tarvas 2018.
Ilus kevadilm soosis 17 võistkonna starti Ebavere tervisespordikeskuse juurest. Võistluse avas vallavanem Indrek Kesküla, kes soovis noortele edu ja pühendumust. Enne rajale minekut said kõik võistlejad, esindajad ja korraldajad naiskodukaitsjate keedetud supist kõhud täis.
Retke pikkus linnulennult oli ligikaudu 30 kilomeetrit ja planeeritud kestuseks 30 tundi. Võistlejate oskusi ja varustust hinnati üheteistkümnes kontrollpunktis ning viimane asus Roela lauluväljakul. Sinna olid ka kaitseväelased tulnud kohalikule rahvale oma tehnikat ning täies varustuses ajateenijaid näitama.
Õnnelikult lõpuni jõudsid 14 võistkonda. Teisena lõpetas Tartu ja kolmandana eelmise aasta võitja Alutaguse võistkond. Lõpetajate seas oli ka kolm Viru maleva võistkonda.
Ainult esimesed kolm võistkonda suutsid neljas kontrollpunktis väljuda ilma karistuspunktideta, mis annab tunnistust küllaltki keerukatest ülesannetest ning toredast koostööst partneritega Viru Vanglast, Päästekoolist ja Viru Jalaväepataljoni meditsiiniüksusest. Lõppenud võistlus oli ka esimene tõsine kontrolltöö uuele Viru maleva NK instruktorile.
Pärast võistluse lõppu esitati ainult üks protest, mida aga ei rahuldatud. Võitja NK Valgamaa malev peab oma trofeed aasta pärast kaitsma asuma patrullvõistlusel Viru Tarvas 2019. Kohtumiseni.
 
 
Hannes Reinomägi
Viru maleva teavituspealik