Teksti suurus:
A A A

Viru maleva militaarkohvik

13.06.2017
Viru maleva militaarkohvik osales 11. juunil Rakvere linnapäevade raames kodukohvikute maratonil.
 
Kui ma vahvlimasinatega kohvikusse jõudsin, oli porgandite koorimine juba alanud. Kell oli üheksa hommikul ja Väike-Maarja jaoskonna usinatel kokatädidel oli osa supi materjalist juba ette valmistatud. Tossava korstnaga välikatlasse lendas suitsuliha ja öö otsa ligunenud herned-kruubid. Oodata oli tõsist sõdurisuppi.
Samal ajal käis aias vilgas askeldamine maskeerimisvõrkudega – uue väljanägemise said liivakast ja mängumaja. Kaitseliitlased sättisid üles raskekuulipildujat Browning ja huvilistele pandi lugemiseks välja Kaitse Kodu! ajakirjad. Grilliplatsil oli tunda esimeste vahvlite magusat lõhna. Viru maleva militaarkohvik oli peaaegu valmis uksed valla lööma, et osaleda Rakvere linnapäevade raames kodukohvikute maratonil.
Esimesed külalised hiilisid kohvikusse suppi sööma ja sõjatehnikat uudistama juba enne avamist. Kuid see ei seganud meeskonna püha üritust – supipotsikud anti kätte ja asjahuvilistega vesteldi olukorrast riigis. Jooksu pealt tehti viimased ettevalmistused ja kella ühest oli militaarkohvik ametlikult avatud.
Kahe tunni jooksul sai linnarahvas osa tõelisest suvekohviku elust. Tasuta toidu ja hea lugemisvara kõrvale esinesid kordamööda koerad ja mehed – ühed ägedamad kui teised. Täpsemalt näitasid oma oskuseid koertekooli Skywhite kasvandikud, kes demonstreerisid kuulekust, inimese otsimist ja muud põnevat, mis nad on suutnud ära õppida. Kui karvased sõbrad lavatööst puhkasid, tegi elavat muusikat kohviku jaoks loodud kaitseliitlaste trio lõbusate lugudega. Koeri sai sellegi poolest nunnutada ja silitada, nad kannatasid selle kõik kenasti välja. Kohapeal rääkisid treenerid koerte tegemistest ja vastasid huviliste küsimustele.
Kohvikut külastas üle saja inimese. Elav muusika ja koerte etteasted meelitasid rahvast tänavalt ligi. Päike kõrvetas, kodutütarde küpsetatud vahvlid olid populaarsed ja supp nii tummine, et lusikas seisis püsti. Üks taat ütles, et kui oleks omal ajal sõjaväes sellist suppi saanud, siis teeniks siiamaani. Korraldajad jäid militaarkohvikuga väga rahule ja plaanivad järgmiselgi aastal osaleda.
Rohkem pilte saab vaadata https://photos.google.com/share/AF1QipMVWQhJLKVqJZ3OuLyazFTyGGvSUWr4xjS4-aayeWg4ZzyDMTq9XXt7cpEr8wd6Ow?key=VGJPYXRvV3BHSUxVMkc3SU5jWFdlVzNjSTI2RVJB


Autor: Velli Ehasalu