Teksti suurus:
A A A

Viru- Nigula kaitseliitlased võitsid Alutaguse Maleva laskevõistluse

08.07.2016
Viru- Nigula kaitseliitlased võitsid 03.07.2016 Alutaguse Maleva laskevõistluse
KL Alutaguse maleva Lüganuse malevkond on juba aastaid korraldanud Virumaal kunagises Kalvi vallas sündinud laskuri-maailmameistri Gustav Lokotari mälestusvõistlust. Lastakse harjutust 3x10 lasku kolmest asendist 300 meetrilt ja osalus on ikka olnud rohkearvuline. Ka seekord osales kuus võistkonda Lüganuselt, Kiviõlist, Maidlast, Sondast, Kalvist ja külalistena meie Viru-Nigulast. Meid on selle kutsega austatud, sest maestro kodukoht jääb tänapäeval meie valda ja laskesport on siin endiselt au sees.
Tänavune võistlus toimus 3. juulil Avinurme lähedal  Muru tiirus. Ilm oli soosiv ja meeleolu hea. Reglement nägi ette, et viieliikmelise võistkonna koosseisus peab olema vähemalt üks noorlaskur (20-ne aastane või noorem) ja üks seenior (vähemalt 63 aastat vana). Kunagi pakkus võistluse idee välja eraalgatuse korras maailmameistri Kiviõlis elava  vennapoja poeg Andrus  Lokotar. Tema pani välja ka rändkarika. Tänaseks on ta juba manalamees... Tänud talle sinna veel järelegi!
Ideeks oli see, et kohtadel arendataks noorte laskehuvi ja kõrvale ei jääks ka vanemad laskurid, kes tulemuste poolest enam kõrges mängus kaasa ei mängiks. Võistkondade komplekteerijatele tegi see omajagu peavalu, aga kui noori on peale kasvamas ja seenioritel tervis ei logise, siis saab hakkama.
Niisiis loositi võistlusjärjekord ja läks paugutamiseks. Meil õnnestus tiiru minna viimastena. Nii mõnigi tubli tulemus oli selleks ajaks juba ees. Meie laskurid tegid ühtlase tubli esituse ja nii õnnestus seekord võit tuua jälle maailmameistri  kodukülla! Tasuks medalid, diplomid ja ilusad meened.      Viru-Nigulat esindasid seekord Andres, Kalev ja Jaak Lepikud, juunior Hendrik Peek ning seenior Heino Kärdi. Võistkonna eest tegi kohtunikutööd Maarika Lepik. Teise koha saavutasid Sonda ja kolmanda koha Kiviõli laskurid.
Individuaalselt lasi teise koha tulemuse  Andres Lepik. Temast paremini kolme silma võrra lasi Sonda mees Ivar Tallerman, kolmas oli Tambet Leinbock samuti Sondast. Parim juunior oli Remi Molotov Kiviõlist, parim seenior Leo Aamer Lüganuselt.
Tänud korraldajatele ja kaasvõistlejatele mõnusa võistluse eest!
 
Jaak Lepik