Teksti suurus:
A A A

Tule Kuperjanovi retkele!

03.02.2016
27. veebruaril kell 10 - 17 saavad kõik huvilised suusatada leitnant Julius Kuperjanovi ja tema partisanide mälestuseks Puurmanist Tabiverre. Oodatud on nii kaitseliitlased, kes saavad panna proovile oma varustuse, kui ka pered, kes soovivad veeta sportliku päeva vabas õhus ja heas seltskonnas.
 
Retke pikkus on ligikaudu 23 km, kui suusalund pole, läbitakse rada jalgsi. Trass on küll paigas, aga suusarada sisse ei lükata ja aega ei mõõdeta. Tegemist on eelkõige meeldiva kulgemisega omas tempos.
Alustatakse Puurmani lossi (http://www.puurmanimois.ee) juurest ja lõpetatakse Tabivere vallamuuseumis (http://muuseum.tabivere.net). Stardikohast saab finišisse ette saata kuivi/sooje riideid. Vajadusel transport Tabiverest tagasi Puurmani.

Rajal on kontrollpunktid, kus pakutakse sooja jooki ja tuleb lahendada ülesandeid neljas valdkonnas: riigikaitse, pääste, loodus, meditsiin. Finišis, Tabivere vallamuuseumis, pakutakse sooja suppi.
 
Riietuda ilmastikule sobivalt. Kaasa võib võtta sooja jooki ja suupisteid. Kui rada osutub arvatust raskemaks, saab jalgu puhata toetussõidukis. Korraldatud on esmaabi andmine. Rajale maha kedagi ei jäeta!
 
Eelregistreerimine retkele lõpeb 22. veebruaril kell 12.00. Kirja saab panna e-posti teel: kuperjanoviretkgmail.com.  Eelregistreerimisel teatada ka transpordi vajadusest Tabiverest Puurmani.

AJAKAVA:
9.00 algab retkeliste registreerumine
10.00 retke pidulik avatseremoonia Puurmani lossi juures
10.15 start
17.00 finiš suletakse


Retk Puurmanist Tabiverre on pühendatud 11.-13. jaanuarini 1919. toimunud Julius Kuperjanovi partisanisalga rännaku mälestusele. Neil päevil liikus partisanisalk formeerimiskohast Puurmani lossist vastu lahingutele Tabivere ümbruses.
Retke vapil on kujutatud Puurmani vallast pärit Kuperjanovi partisani ILMAR UUS`i käiseembleemi. Ilmar Uus liitus partisanidega Puurmani mõisas, läbis kogu sõjatee ja lõpetas teenistuse kompanii veltveeblina. Tema panus riigikaitsesse jätkus Kaitseliidu ridades ja tema isamaalisuse järjepidevust hoiavad lapsed ning lapselapsed.

Korraldajad: Kaitseliidu Jõgeva malev, Naiskodukaitse Jõgeva ringkond, Noorte Kotkaste Jõgeva malev, Kodutütarde Jõgeva ringkond, Jõgeva Maavalitsus, Puurmani Vallavalitsus, Tabivere Vallavalitsus, Keskkonnaamet, Päästeamet ja Kuperjanovi jalaväepataljon.
Info: http://jogeva.maavalitsus.ee/kuperjanov2016
Kairi Sumero, KL Jõgeva maleva referent
e-post kuperjanoviretkgmail.com