Teksti suurus:
A A A

Tapa malevkonna auhinnavõistluse tulemused

13.02.2017
Neljateistkümnendate Tapa malevkonna auhinnavõistluste individuaalsed võitjad on õhupüstolis Jaanus Raidlo, sportpüstolist Jaanus Mätas ning teenistuspüstolist Aleksei Osokin.
Võistkondadest oli parim Väike- Maarja rühm koosseisus Jaanus Raidlo, Toomas Puust, Olev Vinkel ja Õnne-Liisi Viidas  PPA Rakvere jaoskonna ja Tapa rühma võistkondade ees. Jaanus Raidlo on nüüd neljateistkordne võitja kolme kavas oleva harjutuse summas, Aleksei Osokin ja Jaanus Mätas mõlemad kaheksakordsed võitjad. Selle aasta osalejate arv oli rekordiline 53 laskuriga, jättes teisele kohale 40 osalejaga 2011 aasta.
Neli esimest võistlust toimusid Tamsalu Spordihoone sisetiirus, kõik järgnevad aga Kadrina Spordihoone sisetiirus. Viieteistkümne võistkonna seas olid külalisteks PPA Rakvere jaoskonna kaitseliitlaste kõrval ka EOD tegevteenistuses olevatest kaitseliitlastest koosnev võistkond ning Õhutõrjedivisjoni laskurid. Võistluse kontseptsiooniks on näidata kaitseliitlastele teenistuspüstolist laskmise omandamiseks  soodsaid võimalusi õhu- ja spordipüstoli treeningute abil. Enamus võistlejaid kasutabki malevas loodud võimalusi erinevates lasketiirudes ning teenistuspüstoli tulemuste protokollis on 32 laskurit täitnud erinevaid Kaitseliidu klassinorme ja nendest 17 kütiklasside norme.
Jaanus Raidlo oli edukalt kulgenud võistluse žürii esimees ja kohtunikekogu koos Vahur Saaremetsa IT varustusega tegid kvaliteetse töö, mis algas peale tööpäeva lõppu ja auhinnad jagati samal õhtul ammu enne keskööd.  Traditsioon on täies elujõus ja tähistab järgmisel aastal viieteistkümnendat Tapa malevkonna auhinnavõistlust.
 
Hannes Reinomägi
Teavituspealik