Teksti suurus:
A A A

Tänavune Admiralimõõk ootab matkalist

13.01.2015
Tänavune Admiralimõõk ootab matkalist. Aeg on end kirja panna.
 
15. veebruaril on taas võimalus kõndida admiral Johan Pitka mälestuseks. Matkale registreerumine kestab 09. veebruari hommikul kella kaheksani.
 
15. veebruaril kell 10.00 antakse Jalgsemalt start ligi kahekümne kilomeetrisele rahvamatkale, mis kulgeb admirali mälestuskivi juurest läbi Järva-Jaani Peetrisse. Kelle jaoks tundub trass pikk, saab liituda matkajatega Järva-Jaani kultuurimaja juurest kell 11:30.
 
Järva-Jaani ja Kareda valla piiril ootab matkalisi kosutav kuum tee ja pirukad, lõpp-punktis Peetris keha kinnituseks soe supp.
 
Osalejad, kellel matkal jõud raugeb, võivad loota matkaliste sabas liikuvale väikebussile, kus jalgu puhata ja vajadusel esmaabi saada.
 
Korraldajad soovitavad osavõtjatel selga ja jalga panna ilmastikule sobivad riided ja jalanõud. Pole paha kui on võimalus kaasa võtta termos sooja joogiga ja veidi suupisteid.
 
Andmaks matkale admiral Johan Pitka auks rahvuslikku hõngu, paluvad korraldajad võimalusel kaasa võtta rahvuslippe või –lipukesi.
 
Matka osalustasu on 1 euro ja see tasutakse finišis registreerimisel.
 
Kindlasti võtku varem matkal osalenud isikud kaasa eelnevatelt admiralimatkadelt saadud matkakaart, sest kõik templiga varustatud matkakaardid osalevad loosimisel. Kolm või enam korda osalenute vahel loositakse aga välja sepistatud Admiralimõõk.
Kõik esimest korda osalejad saavad samuti matkakaardi, millega on võimalik tulevastel admiralimatkadel templeid koguda ja loosimistel osaleda.
 
Kaitseliit on korraldanud huvilistele transpordi matka stardipunkti, Järva maleva masinad väljuvad Peetrist Jalgsemale kell 09.00 hommikul. 
 
MATKA ORIENTEERUV AJAKAVA:
 
09.00 väljasõit Peetrist Jalgsemale
09.15-09.30 matkal osalejate kogunemine Jalgsemale
09.45-10.00 matka avakõned Jalgsemal
10.00 matka algus Jalgsemalt
11.30-11.50 peatus Järva-Jaanis
12.50-13.10 kuuma tee ja piruka peatus
15.30 matka lõpp, osalejate registreerimine, soe supp ja auhindade
loosimine.
 
Matkale registreerimise viimane hetk on 09. veebruaril kell 08.00 ja kirja saab panna kas Järva maleva telefonil 717 9749 või e-posti teel: urmas.piigertkaitseliit.ee.
 
Matk toimub üheksandat korda ja  liikumissarja "Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa 2015" II etapina. Esimene admiralimatk toimus 2007. aastal. Matka eesmärk on meenutada Järvamaa ühte kuulsamat meest, tugevdada kodanike ühtekuuluvustunnet ning propageerida liikumist ja sportimist Järvamaal.
 
Matka korraldavad Kaitseliidu Järva malev, Naiskodukaitse Järva ringkond, Noorte Kotkaste Järva malev, Kodutütarde Järva ringkond, Järva-Jaani ja Kareda vallavalitsus ja Järvamaa Spordiliit.
2014. aastal osales matkal 491 inimest.
 
 
 
Teate edastas:
 
Urmas Piigert
Kaitseliidu Järva maleva noorteinstruktor
717 9717
525 3860
urmas.piigertkaitseliit.ee