Teksti suurus:
A A A

Talgupäev Tapal

10.05.2017
EV 100 on juba suure hooga käima läinud ja seoses sellega kutsus Eesti Vabadusvõitlejate Liit üles korrastama Vabadusristi kavaleride haudu. Kodutütarde Viru Ringkonna Puellade rühmavanem Poliina Kuusik haaras härjal sarvist ja kutsus kodutütred Tapa surnuaiale talgupäevale.
 
Kell üksteist olid vajalike tööriistadega kokkulepitud kohas Birgit, Karina, Triin, Katarina, Miia, Greete ja Eliise. Veriva ja Sofi , kelledest alles kasvavad tulevased kodutütred, olid ka valmis osalema.
Käbe töö algas, sest üle oli vaja vaadata kuus hauaplatsi, riisuda kokku kuivanud puulehed ja välja kiskuda tärkav umbrohi. Igale talgulisele  leidus jõukohane tööriist ja töö ning hauaplatsid said kui võluväel ilusa ning soliidse väljanägemise. Iga tõsine ettevõtmine on väsitav ja teeb kõhu tühjaks ning kui pool tööd oli tehtud, istuti värava taga murule, puhati  ja võeti kehakinnitust. Päeva lõpuks oli kõigil tehtust uhke tunne. Igale hooldatud hauale jäi tähistuseks põlev küünal, millele tüdrukud olid teinud käsitööna suure siniste kroonlehtede ja kollase südamikuga  õie.
Kodutütarde tööle panid õla alla ja tegid näpud mustaks ringkonnavanem Ellen Sepp ning noorteinstruktor Aive Ott.

Hannes Reinomägi
Maleva teavituspealik