Teksti suurus:
A A A

Rakvere vabastamise aastapäeva tähistati laskevõistlusega

13.01.2017
Rakvere vabastamise aastapäeva tähistamise auks korraldatud laskevõistlus toimus traditsiooniliselt PPA Rakvere jaoskonna sisetiirus.
Laskevõistlus on toimunud alates 2011 aastast koostöös Rakvere Linnavalitsuse, Kaitseliidu Viru Maleva ja Rakvere politseijaoskonnaga.
Rakvere vabastamine toimus Vabadussõjas kui  Eesti ja Soome väeüksused sisenesid Rakverre 1919. aasta 12. jaanuari ööl ja varahommikul ning vabastasid Rakvere. See päästis muu hulgas paljude inimeste elu, sest bolševikud ei jõudnud massimõrva Palermo metsas lõpuni viia ja kõiki vange hukata.
Võistluse eesmärk pole mitte võit vaid osavõtt, kuid nagu spordis ikka, said kõik kümne võistkonna liikmed mingi tulemuse kirja.  Võitjaks täiskasvanute seas osutus Kaitseliidu Viru maleva võistkond Rakvere politseijaoskonna ja Virumaa Teataja Kotkasilmade ees.
Eriliselt tõstaks esile tublid noored Rakvere Põhikoolist  ja Rakvere Eragümnaasiumist, kes noorte arvestuses said vastavalt kaks esimest kohta.Individuaalselt oli noorte parim tulemus 29 silma, mida jagasid kolm noormeest (Martin, Jan ja Sven).
Parimad tulemuse täiskasvanutest 71 silma tegi Aleksei Osokin Politseiametist, kuid märkimata ei saa jätta ka Margus- Mikk Maasi meestest ja Merly Raudla naistest tulemusi, kes olid rahvasportlastest täpseimad.
 
 
Katrin Joselin
Hannes ReinomägiFotod: Kristel Kitsing ja Hannes Reinomägi