Teksti suurus:
A A A

Noored Kotkad Kunda maastikuga tutvust tegemas

18.04.2017
Reedel, 21. aprillil stardib noorte iga aastane patrullvõistlus Viru Tarvas, mis seekord Kunda ümbrust avastab.
 
Viru Tarvas on ellu kutsutud selgitamaks välja Noorte Kotkaste Viru maleva tublimat võistkonna, kuid külla on kutsutud ka teised malevad ning kodutütreid. Ka sel aastal on külalisesindusi nii Valga- kui Pärnumaalt, nii Alutaguse, Sakala, Harju malevatest kui ka mujalt.
Võistlusmatka kogupikkus on ligikaudu 30 km. Trassil on mitmed kontrollpunktid, mis panevad proovile võistkondade skautlikud oskused, koostöövalmiduse ja füüsilise vastupidavuse.
Neljaliikmelised võistkonnad peavad ise maastikul kaardi järgi jalgsi orienteeruma. Võimalikud ettetulevad kontrollpunktide sisud võivad olla esmaabi oskuse kontroll, looduse tundmine, koordinatsioon ja tasakaal, laskmine, paadiülesanne, luureülesanne, sideülesanne ning hulga muud. Kogu retk tuleb hakkama saada stardist kaasa võetud varustuse ja kõrvalise abita. Rajal lisab pingelisust vastutegevus, kes ei lase võistlejatel lihtsalt mööda metsateid järgmise kontrollpunktini jalutada.
Letipea, Simunamäe, Malla ja Kunda koeraomanikele on palve 21 - 22 aprillil oma lemmikud aedikutes hoida. Ka võib nende piirkonna teedel olla sõitmas tavapärasest rohkem Kaitseliidu autosid. Ühtegi teed ega rada kinni ei panda ja liiklejatelt ning kohalikelt palutakse võistlejatesse mõistvat suhtumist.
Laupäeval on Kunda linna staadioni ääres kontrollpunkt uudistamiseks avatud ka linnarahvale, kus noortele teevad ülesannet Suur-Britannia liitlased Tapalt.
Võistluse lõpetamine ja autasustamine toimub Kunda linna keskväljakul laupäeva õhtul. Mullu läksid Rakvere Tarva miniatuursest koopiast rändauhinnaga Neerutist koju Alutaguse maleva noorkotkad.

Lisainfo:
Noorte Kotkaste noorteinstruktor
Kaitseliit, Viru malev
717 9617
5622 6918
leho.lahtveekaitseliit.ee