Teksti suurus:
A A A

Kodanikupäev

07.10.2016
26. november tähistatakse kodanikupäev. See on päev, mis on pühendatud kõigile Eesti kodanikele ning selleks pürgijatele. Eriliselt soovime sel päeval tõsta esile neid, kes on igapäevaselt eeskujuks oma mõtteviisi ja tegudega ka teistele.
 
Ka sel aastal tunnustab Siseministeerium kodanikupäeva aumärgiga tegutsemishimulisi ja hoolivaid inimesi, kes on panustanud meie ühiskonda. Inimesi, kes on kogukonnale oluliste tegemiste eestvedajad või pühendunud vabatahtlikud, edendades seeläbi kodanikukasvatust ja -hoolivust.
Puutume päevast päeva kokku paljude väsimatute tegutsejatega. Kutsun üles üksteise pingutusi märkama, olgu need kui tahes väikesed või suured. Teeme sügisest heade kodanike märkamise aja. Kutsugem üles ka oma lähikondseid ja võrgustikku levitama üleskutset leidmaks kodanikud, kes on tunnustamist väärt.
Kodanikupäeva aumärgi kandidaadi esitamiseks peab esitajal täitma ankeedi, milles tuleb välja tuua kandidaadi panus kohalikul või ühiskondlikul tasandil. Kuna komisjoni liikmed reeglina kandidaate ei tunne, saavad nad õige valiku teha vaid teie põhjenduste najal.
 
Kandidaatide lihtsaks ja kiireks esitamiseks on loodud  veebiplatvormi http://www.siseministeerium.ee/kodanikupaev
Lisaks saab kandidaate esitada e-posti aadressil presshttp://jarva.kaitseliit.ee/design_static/common/img/sep.pngsiseministeerium.ee või aadressil Pikk 61, 15065, Tallinn.
 
Kandidaatide esitamise tähtaeg on 30. oktoober 2016.
 
Laekunud ettepanekud vaatab läbi Siseministeeriumi juurde loodud komisjon. Komisjon valib kandidaatide hulgast kuni 15 eeskujulikku kodanikku, kellele antakse üle aumärgid kodanikupäevale pühendatud pidulikul tseremoonial.