Teksti suurus:
A A A

Malevatevaheline 2014 aasta korrespondentsvõistlus laskmises on alanud

17.04.2014
Võistluses osaleb  kaitseliitlaste parim tulemus, mis on välja lastud alates 15.aprillist kuni   15. oktoobrini, seega kuue kuu jooksul.
Nagu seni on harjutuse 3 x 10 lasku tabelrelvast AK-4, M-14 või Galil 25 parimat tulemust ja tabelrelvast USP 10 lasku 25 meetri distantsil sportlikku püstoli ringmärki 10 parimat tulemust maleva protokolli koostamise aluseks. Kasutades kõiki võimalusi laskenormide täitmiseks on igal kaitseliitlasel ja eriorganisatsioonide liikmetel võimalus oma parima tulemusega sattuda maleva protokolli.
Uudsena on antud kodutütardele ja noorkotkastele võimalus osaleda vanusegrupis 14-17 k.a.  sportpüssist laskmises 30 lasku lamades rihma kasutamisega 50 m distantsil ning vanuses 10-13 k.a. harjutuses 20 lasku istudes toelt õhupüssist sama ajavahemiku jooksul.
 
Meie maleva kaitseliitlastel on põhjust aktiivselt osa võtta sellest sarjast, sest 2013 aasta tulemuste alusel saime II koha Tallinna Maleva järel nii püssi- kui püstoliharjutuses. Püssiharjutuses osales 13 malevat ja püstoliharjutuses 10 malevat.  Püssiharjutuses täitsid kõik Tallinna Maleva kaitseliitlased esiküti normi ehk olid kõrgemad kui 260 silma. Meie 11 parimat olid üle 260 silma ja kahekümne viies tulemus oli teise klassi küti vääriline. Püstoli harjutuses suutsime võitja Tallinna Maleva kolme esiküti ja ülejäänute teiste kütiklassi kuuluvate tulemuste vastu välja panna 4 esiküti, kahe kütiklassi ja nelja laskurklassi tulemused. Auhinnad on nüüdseks jõudnud maleva staapi.
 
Käesoleval aastal on igal kaitseliitlasel võimalus aktiivse osalemisega tagada oma parima tulemuse jõudmine edetabeli pingeritta ning 25 –el parimal võimalus võrrelda ennast teiste malevate parimatega.
 

Hannes Reinomägi
Teavituspealik