Teksti suurus:
A A A

Lääne –Virumaa vallavanemad lasid sõjapüssidest Laekvere lasketiirus

30.04.2015
24.aprilli pärastlõunal  Viroli töökokkusaamisel tutvustas vallavanematele Viru Maleva noorkotkaste organisatsiooni ja tegemisi  NK malevapealik Kert Kirsimäe. Jutuks oli organisatsiooni vanuseline koosseis, tegutsemise põhimõtted ja tihe koostöövõimalus kohalike omavalitsustega noortele huvitavate tegevuste pakkumisel. Kert Kirsimäe vastas vallavanemate küsimustele. Kuulajatele jäi ka infoleht Noorte Kotkast Viru Maleva tegemistest.   Peale tubase tööpäeva   lõppu korraldasid vallavanematele laskepäeva Viru Maleva pealik kolonelleitnant Marek Laanisto,  relvuri ja vabatahtlike kaitseliitlastega ning Rakvere Politseijaoskond  Joel Alla juhtimisel koos kaastöötajatega.  Relvahoidlatest oli tiirus Kaitseliidu algaastatel kasutatud vintpüssid SKY , Rootsi päritolu M-45 ja uusim USA poolautomaat M-16. Nendele lisasid politseiametnikud automaadi AKSU ja Mini- Uzi.                                                                                              
 Peale relvade tutvustamist ja ohutustehnika meelde tuletamist said kõik huvilised lasta kõigist relvadest prooviseeria ning  10- ne lasulise võistlusseeria, millede tulemused ka protokolli kirja pandi. Kui emotsiooniderikas ja põnev laskmine läbi sai, jagati iga relva parimale kasutajale diplom koos suveniiriga.  Kõik osalejad viisid kaasa koos toreda elamusega ka Politseameti ja Kaitseliidu infomaterjale ning suveniire.
Kolonelleitnant Marek Laanisto  - Viru Malevale on väga oluline, et saame vallavanematega koostööd teha just laiapindse riigikaitse valdkonnas ning ühiseid lahendusi leida. Ka koostöö politseiga selle ürituse korraldamisel on oluline koostöö tahk, pidades silmas käesoleva nädalavahetuse õppuse Kährik loodetavat edukat tulemust.
Kuidas valla tegevus ja laskmine Tamsalu vallas on seotud? On ju Tamsalus  ja PPA –l Rakveres ainsad 50 meetri  tiirud maakonnas.                                                                                                                                   
Toomas Uudeberg    -  probleeme pole seni vallavalitsusse jõudnud, mehed saavad omakeskis hästi hakkama ning kogu koostöö sujub edukalt.  Urmas Lindma on aktiivse tegevusega elu tiirus aktiviseerinud.  Oleme visandanud isegi kavasid tiiru kaasajastamiseks kuid seni on need veel juttudeks jäänud.  
Kas omavalitsustel on oma igapäevaelus kokkupuudet riigikaitseliste küsimustega?                            
Tapa vallavanem Alar Kirt -  Kas kõigil omavalitsustel on, kuid Tapa on kindlasti erand. Meil paikneva 1. Jalaväebrigaadiga on tihedad kontaktid ja ka Kaitseliiduga nagu praegugi toimuvad õppused valla territooriumil. Otseseid riigikaitselisi ülesandeid vallal ei ole aga kindlasti oleks  mõistlik koostöö näiteks Kaitseliiduga sellel teemal.  Kord aastas tunda kokkupuudet relvadega on kindlasti kasulik ja arendav. Tuletad meelde õpid hindama seda väge ja relva jõudu.
Tänane üritus kutsub kindlasti rohkem ka isiklikus plaanis selle teemaga tegelema.

Hannes Reinomägi                                                                                                                                            
Teavituspealik