Teksti suurus:
A A A

Lääne-Virumaa 2014 meistrivõistlused õhkrelvadest laskmises

16.12.2014
Lääne- Virumaa 2014 aasta meistrivõistlused õhkrelvadest laskmises toimusid Kadrina Spordihoone lasketiirus.

 
Tänavu sai see  teoks tänu Haljala Gümnaasiumi lasketreeneri ja riigikaitseõpetaja kaitseliitlase Olev Lipu aktiivsele sekkumisele, kuna maakonna Spordiliit oli aasta alguses tagasi lükanud Kaitseliidu Viru Maleva ettepaneku neid järjekordselt, kuid nüüd ametliku taotluse alusel korraldada.

Osalejaid tuli kohale Rakverest, Tapalt, Väike- Maarjast, Kadrinast, Haljalast ja Vohnjast ning valdav enamus on seotud Kaitseliidu ja selle eriorganisatsioonidega. Kõige edukamaks harjutuseks kujunes 40 lasku õhupüstolist meestele, kus maakonna meistritiitli võitis Aleksei Osokin ja veel viis võistlejat täitsid Eesti Laskurliidu teise klassi tulemuse. Jaanus Raidlo võitis veteranide arvestuses ja Martin Põdra noormeeste arvestuses. Naiste seas võitis Anneli Leht maakonna meistritiitli ning Vaike Porval veteranide ja Elise Saar neidude arvestuses.
Harjutuses 40 lasku õhupüssist võitis maakonna meistritiitli Meelis Kask EL teise klassi tulemusega. Sama klassi tulemusega sai hakkama ka neidude arvestuse võitja Elise Saar. Meesveteranide seas võitis esikoha Sander Gutmann ja noormeeste seas Martin Põdra. Naiste seas on käesoleva aasta maakonna meister Mariliis Ojala.
Tüdrukutele ja poistele oli kavas õhupüssist ka 20 lasku toelt laskmine ning selles harjutuse suutsid parima tulemuse näidata Milena Lokonovskaja Haljalast ja Aleksander Mets Kadrinast.                    Kokku osalesid 23 mees- ja 11 naislaskurit Lääne- Virumaa esindusvõistluse tiitlite jagamises.
Traditsiooniliselt oli peakohtunikuks Meelis Kask ja kohtuniku ülesanded tiiru treeneri Ants Gruno õlgadel.

Hannes Reinomägi