Teksti suurus:
A A A

Kuuskümmend kaitseliitlast võistlesid Viru Maleva meistrivõistlustel neljas harjutuses kaheksa medalikomplekti pärast

01.06.2015


 
30. mail toimus Rutja lasketiirus väga pingeline võistlus nelja nimetuse pärast „Viru Maleva meister 2015“.  Kõige populaarsemateks aladeks osutusid laskmine teenistuspüstolist ja 10 lasku lamades AK4 –st. Siin avaldus ka osalejate tegelik arv- 35 kütiklassi omavat ja 26 laskurklassiga või veel klassita kaitseliitlast. Viru Maleva meistri nimetused omandasid esikütid Aleksei Osokin teenistuspüstolist ja 10 lasku lamades 100m  harjutustes, Sander Gutmann harjutuses 3x10 lasku ning Kaido Metus 10 lasku lamades 300 m harjutuses. Laskurite omavahelise jõuproovi võitsid Andrus Kivila teenistuspüstolist laskmises, Kristjan Saaremets 10 lasku lamades 100m harjutuses, Elvis Mihhailov 3x10 harjutuses ja Etko Vahenõmm 300m harjutuses. Kõik parimad täitsid ka kütiklassi normi. Võistkondlikult saavutas parima rühma karika Vohnja rühm 1671 silmaga. Teiseks jäi Tapa rühm 1615 silmaga ning kolmandaks Viru- Nigula rühm 1583 silmaga. Kokku osales protokolli põhiselt üksteist rühma, kuigi mõned kooslused püüdsid väljuda rahuaegsete rühmade piirest, mis võib anda tunnistust heast meeskondade kokkusobimisest lõppenud suurõppuse SIIL 2015 mõjudel. Küttide lasketase on ühtlaselt hea ning kaksteist medalit jagunesid seitsme rühma liikmete vahel. Laskurite sama arvu medaleid jagasid omavahel ainult kolme rühma kaitseliitlased. Kuna osalemisel seni piiranguid pole, peaksid rühmapealikud aktiivsemalt kasutama võimalust nõrgemate laskurite stimuleerimiseks, kutsudes neid osalema ja jagama pakutavat tunnustust sama tasemega kaitseliitlaste seas.
Kohtunike kogu töö kindlustas  Peeter Popsi hea eeltöö ning IT- meeste Meelis Kase ja Vahur Saaremetsa panus. Kõik medalid leidsid võistluse lõpus omanikud. Tänusõnad ka Aleksei Osokinile ja Olev Lipule kogu püstoliharjutuse läbiviimise eest kahekesi ning Jaak, Andres ja Liina Lepikule ja kogu Viru- Nigula rühma kaitseliitlastele aktiivse abi eest püssiharjutustes sujuva töö kindlustamisel.
NKK laskurina osalenud Maire Laht andis edasi kõigi NKK osalenud liikmete rahulolu ja positiivsed emotsioonid toimunud võistlusest.
 
Hannes Reinomägi
Teavituspealik
01.06.2015