Teksti suurus:
A A A

Noored Kotkad

Viru Maleva NK koduleht asub aadressil: http://virunooredkotkad.weebly.com
Viru Maleva Noored Kotkad

Koos Kaitseliidu taasloomisega leidus ka poiste seas huvilisi, kes tahtsid täiskasvanute eeskujul tegeleda väga tõsise ja tähtsa asjaga. Tapa malevkonna protokolliraamatus on aruanne malevapealikule, et 10. detsembril 1991 astusid 19 Tapa I Keskkooli 11. ja 12. klassi poissi malevkonna noorterühma.

NK Viru maleva liikmeskonda kuulus 1994. aasta sügisel 19 liiget, järgmise aasta alguses oli liikmeskond kasvanud 37 poisini. Lääne-Viru noorte aktiivsus pärjati 1995. aasta augustis Sännas toimunud Kaitseliidu päevadel spordipüssist laskmises esimese kohaga ning teise kohaga kombineeritud võistlusel. Kuueliikmeline võistkond eesotsas Rainer Sõsojeviga ning kolm aruvõistlejat olid andnud suure panuse maleva koondrühma teise koha saavutamisse.

1995. aasta mais tegi KL Viru Malev ettepaneku määrata NK Viru maleva pealikuks ja KT Viru ringkonnavanemaks Feliks Suitsu, kes spordikooli lasketreenerina oli noortele sportliku eluviisi ja positiivse ellusuhtumise hea eeskuju. NK Viru maleva pealikuks on olnud veel Andres Keis, Olev Nikeborn, Aare Veedla, Jaak Lepik, Tarmo Matti ja praegune pealik on Sander Soomre.

Traditsiooniliselt osaletakse üleriigilistes suurlaagrites esindusrühmaga, kuhu kuuluvad aktiivsemad ja tublimad noored koos vabatahtlike noortejuhtidega. Aktiivsemate poiste unistuseks on alati olnud saavutada hea tulemus Mini-Ernal. 1999., 2001. ja 2004. aastal saavutati kolmas koht, 2002. aastal teine koht.
2006. aastal suutsid Sander Aur, Aivo Elken, Andres Lepik ja Ilja Semjonov ning 2007. aastal Sander Aur, Andres Lepik, Siimo Oras ja Tõnis Tulp lõpuks hinnatud esikoha võita Auhinnalistele kohtadele on Viru Maleva noorkotkad suutnud ennast võistelda suusatamis-, orienteerumis- ja laskmisvõistlustel ning ka maleva esindusvõistkondades koos kaitseliitlastega.

Noorte Kotkaste organisatsiooni eesmärk on suunata noori õigele teele- kasvatada noori vaimselt ja kehaliselt terveiks Eesti kodanikeks. Noorte Kotkaste eesmärk on noortes armastust oma kodumaa, austust oma vanemate ja sõprade vastu. Arendada neis oskust olla iseseisvad ning tulla toime erinevates eluohtlikes olukordades. Samuti on noorkotkastel oluliseks noorte kehaliste võimete arendamist ning tervislike eluviiside tutvustamine. Ning mis peamine – hoida meie tulevikku eemal igasugustest pahedest.

Malevas tegutseb 18 rühma ja 180 erinevas vanuses noorkotkast.

KONTAKT:
NK noorteinstruktor, tel 717 96 17, 56226918, 

http://www.nooredkotkad.ee

Noorte Kotkaste organisatsiooniga liitumise avalduse leiad siit: http://www.nooredkotkad.ee/et/astu-liikmeks