Teksti suurus:
A A A

Kaitseliitlased käisid Leedus paraadil

22.01.2016

17. jaanuaril toimus Vilniuses paraad Leedu vabatahtliku organisatsiooni KASP 25. aastapäeva puhul. Paraadil osalesid peale leedulaste ka Läti, Taani ja Eesti riigikaitsjad. Kirde maakaitseringkonnast olid marssimas Alutaguse, Järva ja Jõgeva kaitseliitlased, liputoimkond oli Viru malevast.
Paraadi proov toimus päev varem Leedu militaarakadeemia hoovis. Sellele järgnes peaproov parlamendihoone (seim) esisel väljakul kuni pimeduse saabumiseni. Ööbimiseks kasutati kindral Adolfo Ramanausko nimelise koolituskeskuse hostelit. Õppeasutus toimib matkekeskusena, kus saavad riigikaitsjad treenida taktikalisi oskusi arvutisimulatsioonidel.
 
17. jaanuari hommikul kogunesid paraadüksused Leedu kaitseministeeriumi ette. Sealt suunduti Vilniuse katedraali, kus peeti avalikku jumalateenistust. Üksused olid uuesti üles rivistatud keskpäevaks. Paari kilomeetri pikkuse rongkäiguga jõuti seimi väljakule, kus toimus paraadi pidulik osa koos kõnede ja president Dalia Grybauskaite tervitusega sõduritele.
 
KASP on Leedu vabatahtlikest koosnev riigikaitseline organisatsioon, mis loodi 17. jaanuaril 1991. KASP’il on 6 territoriaalset üksust, mis katavad kogu riigi. Organisatsiooni kuulub umbes 4500 vabatahtlikku liiget ja 700 palgalist kaitseväelast.
 
Aastapäeva raames viibis paraadil ka Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili, kes kohtus Leedu KASP’i ülema ja Läti Zemessadze ülema kohusetäitjaga, et allkirjastada Balti riikide vabatahtlike organisatsioonide koostöölepe 2016ndaks aastaks.
KL Kirde maakaitseringkonna üksus KASPi paraadil Leedus 17.01.2016.
Autor: Velli Ehasalu