Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu meistrivõistlused jõukahevõistluses ja sangpommispordis

Kestvus: 18.10.2019 - 29.10.2019
02.11.2019 toimuvad Tallinnas Reval spordiklubis (Aia 20) Kaitseliidu meistrivõistlused jõukahevõistlused ja sangpommispordis.
Kaitseliidu 2019.a sangpommispordi meistrivõistluste
JUHEND
 
Eesmärk:
Populariseerida sangpommisporti Kaitseliidus ning selgitada välja Kaitseliidu 2019a meistrid. 2017 aastal alustatud võistluse traditsiooni jätkamine.
 
Oma osalemisest palun anna teada hiljemalt 28.oktoobriks e-postile sven.hobemagikaitseliit.ee andes teada oma ees-ja perekonnanime, sünniaja (kuu, päev, aasta), kaalukategooria ehk võistlusklass (sangpommivõistluse puhul) ning kaal (jõukahevõistluse puhul).
 
Olgem aktiivsed osalema ning tule pane ennast proovile ning anna panus maleva esindamisse!
 
Sven Hõbemägi
Spordipealik
Tel. 5174189Aeg ja koht: 
02.11.2019 Aia 20, Tallinn, Reval spordiklubi.
Võistluspaika saabumist juhatab korraldaja.
Parkimise juhised edastatakse spordipealikele vahetult enne võistluspäeva
 
 
 
Osavõtjad:
Võistleja peab olema vähemalt 15a vana. Alla 18 eluaastat vana võistleja puhul on vaja tema vanemate kirjalikku nõusolekut.
Individuaalsete võistlejate arvu ei ole piiratud. Võistkondlikus arvestuses teenib kohapunkte igas kaalukategoorias üks (parima tulemuse saavutanud) maleva võistleja.
 
Ajakava
09:30- 10:30    võistlejate kaalumine ja võistlejate/võistkondade nimeline kontroll.
11:00-              sangpommispordi võistlused.
. . .                   kõikide kaalukategooriate autasustamine toimub pärast võistluse lõppu.
 
Registreerimine ja kaalumine:
Nimede kontroll ja kaalumine viiakse läbi kaalukohtuniku poolt kell 09.30-10.30. Osaleja kaarti täitmine kohapeal on kõigile kohustuslik. Kaalumine ja võistlemine toimub lühikeses dressis (põlved  ja küünarvarred ei tohi olla kaetud).
 
Võistluskoht:
Võistlus toimub sobilikus ja peakohtuniku poolt heaks kiidetud siseruumides. Kasutuses on kaalumise ala, võistlejate soojenduse ala, neli võistluspõrandat (maha märgituna 1,5m x 1,5m), kohtunike ala ja pealtvaatajate ala.
 
Järjekord:
Nimeline järjekord võistluseks kinnitab kohtunik pärast kaalumist koos avaldamisega info stendil või elektroonilisel ekraanil.
1. etapp: meestele sangpommide tõukamine rinnalt, alates kaalukategooriast -63 kg.
2. etapp: naistele sangpommi rebimine, alates kaalukategooriast -68 kg;
3. etapp: meestele rebimine, alates kaalukategooriast -63 kg.
 
Kaalukategooriad:
Naised: -68 kg, +68 kg
Mehed: -63 kg, -68 kg, -73 kg, -78 kg, -85 kg, -95 kg, +95 kg
Individuaalses arvestuses arvutatakse lisaks tavatulemusele võistlejale absoluutne koefitsient, et selgitada võistlustel absoluutne parim mees ja naine.
 
 
 
Võistlustingimused:
Mehed võistlevad kahevõistluses, sangpommide tõukamine ja sangpommi rebimine 24- või 32-kilogrammise sangpommiga. Naistele on võistlus sangpommi rebimises 12- või16-kilogrammise sangpommiga. Meeste tõukamine on kahe sangpommi tõukamine rinnalt. Rebimine on ühe sangpommi rebimine kummagi käega, käe vahetus on harjutuse ajal ainult üks kord ilma sangpommi maha asetamata. Võistlusharjutuste soorituse aeg on piiratud 10 minutiga.
 
Tulemuste arvestus:
Võistlused on individuaal-võistkondlikud. Individuaalses arvestuses annab tõukamisel üks sooritus 2 punkti, rebimisel ühe punkti. Rebimise arvestuses loetakse mõlema käe tulemus kokku. Punktide arvestus toimub koefitsiendi alusel, kergema sangpommiga võisteldes on 1 ja raskema sangpommiga 2 punkti. Pommi raskuse valik on meestel mõlemal harjutusel sama, mis tuleb kirja panna kaalumise ajal. Võistkondlikult selgitatakse KL struktuuriüksuste vaheline paremusjärjestus summeeritud kohapunktide alusel, kuhu arvestatakse struktuuriüksuse parim koht igas võistlusklassis, meestel 7, naistel 2 tulemust. Kohapunktid igas võistlusklassis jagunevad järgnevalt: I koht 12 punkti, II koht 10 punkti, III koht 8 punkti, IV koht 7 punkti …. 10 koht 1 punkt. Sama struktuuriüksuse teised võistlejad samas kaalukategoorias kohapunkte kinni ei hoia.
 
Autasustamine:
Iga kaalukategooria esimest kolme autasustatakse medaliga ja diplomiga. Võistluse esimest kolme võistkonda autasustatakse karika ja diplomiga.