Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu Karikavõistlused jalgpallis

27.05.2016
Hea malevlane!
 
Kui oled meeskonnamängija ja oskad mängida normaalsel tasemel jalgapalli, siis on siin midagi just Sulle.
Nimelt 18.-19. juunil toimuvad Tõstamaal 2016.a Kaitseliidu Karikavõistlused jalgpallis, mille eesmärgiks on populariseerida liikumisharrastust  ja sportlikke eluviise, arendada jalgpallimängu Kaitseliidus ning selgitada välja Kaitseliidu karikavõitja. Lisaks sellele on võimalus esindada Viru malevat ja anda oma panus!
 
Oma soovist kaitsta Viru maleva au ja osaleda maleva võistkonnas anda mulle teada hiljemalt 8.juuniks aadressile sven.hobemagivirol.ee.
 
 
 
Sven Hõbemägi
Viru Malev
spordipealik
tel.5174189
sven.hobemagikaitseliit.ee
 
 
JUHEND
 
Eesmärk: Populariseerida liikumisharrastust  ja sportlikke eluviise, arendada jalgpallimängu Kaitseliidus ning selgitada välja Kaitseliidu karikavõitja.
Aeg ja koht: Turniir toimub 18.-19. Juunil  2016 Tõstamaal .
Võistluste ajakava:
 
18.juuni
08.00-09.15 Saabumine ja registreerimine.
09.30-09.50 Loosimine, võistkonnaesindaja tõmbab loosi alagruppi (A, B, vajadusel C).  Täpne mängude ajakava saadetakse võistkondadele hiljemalt 16. juunil kell 16.00.  Turniirisüsteem kinnitatakse peale registreerumist ja saadetakse koos ajakavaga.
 09.50-09.55 Võistluste avamine.
10.00 Mängude algus.
12.00-14.00 Lõunasöök
17.00-18.00 Õhtusöök
19.00- Pärnumaa maleva orkestri kontsert
 
19.juuni
07.00-08.30 Hommikusöök
09:00 Mängude algus
12.00-14.00 Lõunasöök
15:00 Autasustamine
 
Võistluste korraldaja:  Kaitseliidu Pärnumaa malev
 
Registreerimine: Võistkondade eelülesandmine toimub teavitamise teel e-posti aadressil Fred.Kaaskaitseliit.ee  hiljemalt 10. juuniks kell 12.00. Eelülesandmiseta võistkonda võistlusele ei lubata. Võistlusele saabudes esitavad võistkonnad nõuetekohaselt täidetud ülesandmislehe (lisa 1).
 
Osavõtjad ja mängijate vastutus: Malevate võistkonnad suurusega kuni 15 mängijat + 1 esindaja. Mängijad peavad olema Kaitseliidu liikmed ja igal võistkonnal peab olema ühtne võistlusvorm. Kehalise võime  ja tervisliku seisundi säilimise eest vastutab iga mängija ise.
Läbiviimine: Turniir viiakse läbi koostöös Tõstamaa vallavalitsuse ja Keskkooliga. Mängude kohtunikeks on litsentseeritud kohtunikud.
Võistlustingimused: Mänguväljakuks on pool jalgpalliväljakut mõõtmetega 60 x 40 meetrit, üheaegselt mängitakse kahel platsil. Mänguaeg 2x12 minutit. Poolajal vahetavad võistkonnad platsipoole ja mäng jätkub koheselt.  Väljakul mängib korraga 6 mängijat + väravavaht. Värava suurus 5 x 2 m, penalti löömise koht 7,5 m kaugusel. Penalti löömise asukoha mõõdab ja määrab platsikohtunik.  Väravavahiala mõõtmed 27 x 11 m.
Punktiarvestus:  Alagrupi pingerida järjestatakse saadud punktide tulemusel. Võit annab võistkonnale 3 punkti, viik 1 ja kaotus 0 punkti. Võrdsete punktide korral loeb omavahelise mängu tulemusega saadud punktide tulemus või selle viiki jäämisel, võistkonna poolt löödud kõigi väravate vahe. Play off ja kohamängudes selgitatakse mänguvõitja mängu viiki jäämisel penaltitega. Penaltilöömisel osaleb võistkonnast viis liiget + väravavaht. Penalteid lüüakse võistkonna viie liikme poolt korda mööda. Penalti löömist alustab kohtuniku poolt väljaloositud võistkond.
Võistlusreeglid:  Võistlused viiakse läbi kehtivate jalgpallireeglite alusel. Vahetused toimuvad jooksvalt ja suluseisu ei fikseerita. Võistlejat  keda karistatakse ühe mängu vältel kahe kollase kaardiga järgneb  punane kaart  ja võistleja  jätab järgmise mängu vahele. Iga uus kohtumine tühistab eelneva kollasekaardi, ehk siis saadud kollane kaart ei kehti järgmises kohtumises. Kohtunikul on õigus karistada mängijat punase kaardiga ja turniirilt eemaldada, kui mängija käitumine on olnud  palliplatsil ebasportlik. Kõik tekkinud vaidlused mänguajal lahendab kohtunik palliplatsil. Hilisemaid pretensioone mängulõpus ei menetleta.
Autasustamine: Kolme esimest võistkonda autasustatakse karikaga, mängijaid diplomi ning medaliga. Kaitseliidu karikavõitjaks tulnud võistkonda autasustatakse Kaitseliidu karikavõitja särgiga. Täpseimat väravakütti, silmapaistvaimat mängijat ja osavaimat väravavahti autasustatakse eriauhinnaga.
Toetav tegevus: Võistlusel osalejatele tagatakse  toitlustamine 18.juunil lõunasöök ja õhtusöök ning 19.juunil hommiku ja lõunasöök.Tagatud on  esmane meditsiiniline abi. Võistlejate majutamine toimub Tõstamaa keskkooli ruumides.
Üldiselt: Transpordi võistluspaika ja tagasi korraldab iga malev iseseisvalt. Enne võistluse lõpetamist mõjuva põhjuseta ja korraldajat informeerimata lahkunud võistkonna tulemused tühistatakse.