Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu Kadrina üksikkomapanii 6. auhinnavõistlus laskmises

22.11.2016
Kadrina üksikkompanii 6. auhinnavõistluse cal 22 LR relvadest laskmises võitis püssiharjutuses küttide seas Elise Saar Haljalast ja laskurite seas Joonas Kikerpill Kadrinast.
 Püstoliharjutuses oli parim kütt Vahur Saaremets Vohnjast ja laskurite seas jälle Joonas Kikerpill.  Kuue võistkonna seast  võitis Vohnja rühma võistkond Kadrina ja Tapa võistkondade ees. Püssiharjutuses said küttidest kolme hulka veel Peeter Pops ja Aleksei Osokin. Laskuritest järgnesid võitjale Tõnu Rummo ja Karmo Kullamägi. Kolm viimast on kõik Kadrina rühma mehed. Püstolilaskmises olid võitja järel kütid Peeter Pops ja Jaanus Raidlo, laskuritest Viktor Labotkin Tapalt ja Õnne-Liis Viidas Väike-Maarjast.
Võistlus kujunes meeldejäävaks osalejatele ning korraldajatele püssi valiku poolest, milleks oli M16A1. Kuulsa lahingrelva modifikatsioon sportpadrunile andis võistlejatele võimaluse lasta kolmest asendist ning saada ettekujutus selle relva kasutamisest. Eriti tähelepanuväärne oli noorlaskurist võitja Elise Saare tulemus, mis ei jätnud kellelegi võimalust kurta sõjapüssi M16A1 omaduste üle.
Õpi ja harjuta, siis tulevad ka tulemused - oli sellel võistlusel väga asjakohane tarkus. Kakskümmend kaks võistlejat jagunesid enam vähem pooleks küttide ja laskuritena.
Traditsioonilise seni kuue Kadrina üksikkompanii auhinnavõistluse võitjate küttide hulka kuuluvad püssiharjutuses Peeter Pops kolmel korral, Elise Saar, Aleksei Osokin ja Hannes Reinomägi ühel korral. Püstoliharjutuses on neljal aastal võitnud Aleksei Osokin ning ühe korra Peeter Pops ja Vahur Saaremets. Võistluse korraldajad Sander Gutmann ja Vahur Saaremets tänavad tõhusa kaasabi eest maleva relvurit Aivar Laanemägi ja Erik Silda staabist ning kohtunike kogu hästi õnnestunud võistluse eest.

Hannes Reinomägi
Teavituspealik