Teksti suurus:
A A A

Jüriöö KV kolmanda koha karikas on Viru Maleva trofeeks

23.04.2014
Viru Maleva Jüriöö Karikavõistluse kaitseliitlaste võistkond vahetas eelmise aasta võitja karika kolmanda koha karika vastu.
Tugeva konkurentsi tingimustes I.P.SC. reeglite alusel toimunud prakticali laskmises Tallinna Maleva ja Rapla Maleva järel suutis meie nelik jääda kolme parima hulka. Individuaalselt oli Aleksei Osokin meie parimana 7. kohal, Meelis Kask kaheksas, Jaanus Mätas seitsmeteistkümnes ja Sander Gutmann kahekümne viies. Individuaalarvestuses võistelnud Aavo Pekri oli 27. kohal 79 laskuri seas. Osales 14 võistkonda, nende seas 2 Soomest, 2 Leedu Küttide ja Taani Kodukaitse esindused.
Mõned aastad ajaloos tagasi vaadates olime 2009 aastal üheksandal kohal, aasta hiljem seitsmendad. 2011 olime osalemas kahe võistkonnaga ning parimad saavutasid neljanda koha ning teine võistkond jäi kuuendaks. Edasi kolmas koht ja 2013 võit. Seni ainukese individuaalse pronksmedali saavutas Steve Kümnik 2011 aastal.
Sama võistluse noorkotkaste ja kodutütarde võistkond saavutas ka kolmanda koha. Individuaalse kuldmedali tõi koju Birgit- Gertrud Rosenberg harjutuses 20 lasku õhupüssist toelt. Samas harjutuses jäi neljandaks Gardo- Ranno Rosenberg. Harjutuses 30 lasku lamades sportpüssist saavutasid viienda koha Eliise Saar Eesti Laskurliidu II klassi normi täitnud tulemusega ja Rainer Eluri oli kuuendal kohal EL kolmanda klassi normi täitnud tulemusega. Nende tulemuste alusel on mõlemad täitnud ka Kaitseliidu esiküti normatiivid kuid saavad klassi vastavalt eelnevale klassile. Suure töö on ära teinud Haljala  Gümnaasiumi  treener   Olev Lipp eduka võistkonna ettevalmistamisel.
Ka noorte laskurite ajalugu näitab 2009 aastal teise koha saavutamist ja järgnenud mõõna vastavalt neljanda, üheksanda ning tõusu algust kuuenda, viienda ja tänavuse kolmanda koha võitmiseni. Individuaalseid medaleid on noored sellel perioodil  suutnud võita harjutuses 30 lasku lamades pronksi Keidi Siderov, 30 lasku spordipüstolist ringmärki hõbedasi kaks tükki Elar Rämmeld ja kuldse medali samas harjutuses Allar Paat. Nüüd siis kuldne medal ka õhupüssi harjutuses B.G. Rosenbergile. 
 
Hannes Reinomägi
Maleva teavituspealik