Teksti suurus:
A A A

Jaanikese laskevõistluselt võistkondlik neljas koht ja kaks individuaalset diplomit

03.03.2015
Viru Maleva võistkond saavutas Eesti vabariigi 97. aastapäeva tähistamiseks toimunud laskevõistlusel  Jaanikese lasketiirus neljanda koha.
Võistlust korraldas KL Valgamaa malev ja Jaanikese Jahinduse OÜ. Osales 17 võistkonda, millest 12 esindasid Kaitseliidu üksusi. Võitis võistluse KL Võru Maleva võistkond 1806 silmaga, Teisel kohal on Valga Laskurklubi ja kolmandad Tartu Vangla laskurid. Meie kaotasime võitjale 63 silmaga ja järgnenud Tartu Maleva 2. võistkond jäi meist taha poole 94 silma võrra. Individuaalselt olid peale finaalilaskmist püssiharjutuses Rain Sepping teisel kohal ja Marek Kõiv kolmas. Püstoliharjutuse finaaliseitsmendana jõudnud Meelis Kask lõpetas laskmise 5. kohaga.
 Rain Seppingu kommentaar - püssialadel läks meil hästi aga püstolis oli Meelis vaid eesotsas, meie Marekuga keskmiste hulgas. Kui võistkondlikult olime peale püssiharjutusi esimesed,  siis päeva lõpuks mõtlikuks tegev neljas koht. Auhindu jagati finaali tulemuste põhjal, kuhu said 8 parimat peale kolme harjutus. Püssifinaalis tuli uuesti lasta II harjutus, muidu loositi täringut visates. Kohal olid Lõuna-Eesti tugevamad IPSC püssilaskurid, valdavalt 223 Rem  ja massiivsed suudme kompensaatorid AR-15 tüüpi poolautomaatidel.
Lasin M-14 st ja olin vist ainuke mees finaalis, kel polnud optikat püssil peal. Kokkuvõtteks oli huvitav võistlus ja kui järgmine aasta lubati teha see välitiirus ning pikematel distantsidel, tasuks jälle minna.
Nooremveebel Marek Kõiv arvas, et Isiklikult läks püssi laskmine tunduvalt paremini kui eelmisel aastal. Samas püstolist  laskmises viimane ala sai komistuseks. Läksin natukene liiga enesekindlalt laskma. Nagu ma  Meelisest aru sain, siis tema arvates võiks järgmisel aastal ka minna. Sellel aastal läksime ju nagu "mütsiga" lööma, ei osanud spetsiaalseid treeninguid ega midagi sellist kodus harjutada. Arvestades tulemusi läks meil hästi.  
 
Hannes Reinomägi
Teavituspealik