Teksti suurus:
A A A

Aare Veedla pälvis aasta klassijuhataja tiitli

07.10.2014
Viru Maleva kaitseliitlane ja noortejuht Aare Veedla pälvis aasta klassijuhataja tiitli.

 
Riiklikul Aasta Õpetaja Gaalal tunnustati Lääne - Virumaa aasta klassijuhatajat 2014 Rakvere Täiskasvanute Gümnaasiumi põhikooli õpilaste klassijuhatajat Aare Veedlat Eesti aasta klassijuhataja tiitliga. Ta on klassijuhatajaks korraga kahele klassile – kaheksandale ja üheksandale, kus õpivad ka 14-16 aastased käitumisraskustega noored. Õppeaineteks, mida Aare õpetab on tööõpetus ja kehaline kasvatus.  Aastast 2000 sai temast kooli majandusala juhataja, seejärel oli ta kehalise kasvatuse õpetaja kasvatusraskustega õpilastele ning edasi juba tänased kohustused.
1993 aastast on Aare Viru Maleva kaitseliitlane ja 1994 aastal organiseerusid Rakveres noorkotkad.  Ta oli selle rühma üheks juhiks ning 2001- 2003 aastatel NK Viru Maleva pealik. Aastast 2012 võttis Aare oma „ käe alla“  Roela rühma noorkotkad.
Mida on Sinusse jätnud tegevus noortega Kaitseliidus? „ Järjepidevuse pisiku ja huvi. Parem tegeleda noortega organisatsiooni raames kaitseliitlaslikku distsipliini koolitades kui lasta hulkuda omapäi. Ka ühisüritused kooli ja Kaitseliidu vahel on suunatud soovist lähendada noori Kaitseliidule, näidata neile positiivset perspektiivi edasiseks eluks.“  Klassijuhataja ja noortejuht – mis neid eristab ja mis on nendes ühist? „ Kaitseliidus on asi raamides, koolis tuleb raame tihti muuta ja nihutada. Kaitseliidus märgatakse noori tihemini, neid tunnustatakse ja aktiivsetele pakutakse võimalusi osalemiseks. Mulle lihtsalt meeldib noortega tegeleda nii siin kui seal“ arvab Aare.
Aare Veedla on aktiivne abipolitsei liige ja Viru Maleva abipolitseinike rühma pealik. 2003 aastal läbis Kaitseliidu kooli abipolitseinike funktsiooni koolituse, 2004 PPA abipolitseinike esmakoolituse ja 2005 kaitseliitlaste koolituskursused. Tal on Lääne- Viru Rakenduskõrgkooli diplom sotsiaaltöö alal.
Teda on tunnustatud Viru Maleva Teenetemärgiga, Kaitseliidu Teenetemedali III ja II klassi medalitega. Noorte Kotkaste organisatsioon on tunnustanud Aare Veedlat 2005 aastal Teenetekirjaga ning 2007 Aitaja märgiga.

Hannes Reinomägi
Viru Maleva teavituspealik