Teksti suurus:
A A A

800 – s kaitseliitlane Viru Malevas

24.08.2015

Viru Maleva liikmeskond on astunud üle 800 liikme joone. Tähelepanuväärset numbrit on asunud kandma juuni kuus avalduse esitanud Laekvere kandist pärit Kaido Höövelson . 
Aktiivse liikmena on ta juba osa võtnud maleva suvepäevadest Ranna puhkebaasis Peipsi ääres ja Noorte Kotkaste Viru Maleva suvelaagri avamisest.                                                                                                                                                       Kohtumisel ütles Kaido Höövelson, et soov oli mul juba pikka aega peas olnud ja mõtted liikunud. Esmalt kindlasti toetada neid inimesi, kes on juba Kaitseliidu liikme kohustused endale võtnud. Oma vaba aega sellesse panustada tahaks ka mina nii palju kui see osutub võimalikuks.  Võimalus panustada oma riigi kaitsesse on austav kohustus. Kindlasti aitasid kaasa kohalikud Laekvere kaitseliitlased oma ettepanekuga liituda nendega.  Abikaasa vastu ei ole, innustab veel juurdegi.                                                                                           
Olen sündinud V- Maarjas,  seal ka lasteaias käinud. Kolisime siis Laekvere alla Rohukülasse. Rahkla lasteaed- algkoolis käisin 5. klassini.  Edasi Laekvere Põhikool , mille lõpetasin nagu korralik koolipoiss kolmede ja neljadega.  10-11 klass sai käidud Kunda merekallakuga Gümnaasiumis.   Kalapüük ja vanavara on alati mind huvitanud,  eriti tehnikaasjad nagu autod ning relvad nii nagu poistele kohane.  Sel ajal osalesin ka Rutjal toimunud Kaitseliidu baasväljaõppe kursuse laagris ja sain ka vastava tunnistuse.  Aga kaitseliitlane ega noorkotkas ma siis ei olnud. Mulle meeldisid meeskonnaalad. Seal tulemus sõltub meeskonnatööst ja sa tunned ennast olulise osana selles tegevuses. Tegelesin tollel ajal ka  erinevate maadlusaladega,  seal hulgas ka sumoga.   12. klassi 2002-2003 õppeaastal  läksin Audentese spordikooli maadluse erialale.   Peale  kooliaja lõppu  tuligi pakkumine Jaapanisse minna ning arvasin, et miks ka mitte uut ja huvitavat proovida.  Nii saigi minust profisumo maadleja Baruto.       
Mida mina saaksin Kaitseliidule anda, millesse panustada, kuidas ennast realiseerida Kaitseliidus?   Erilisi ootusi ei ole, loodan, et  elu näitab õiged võimalused kätte. Oma kaasvõitlejatele  sooviks jõudu , osavust, tarkust.  Seda kõike peaks kaitseliitlasel kodu kaitseks vaja minema. 
 
HannesReinomägi                                                                                                                                                              
 Viru Maleva teavituspealik