Teksti suurus:
A A A

23. novembril korraldavad Eestis paiknevad Taani liitlased DANCON march-i

16.10.2018
Dancon rännak on traditsiooniline Taani kaitseväe 25 või 40 kilomeetrine jalgsirännak, mida korraldatakse alates 1972. aastal riikides, kus teenivad Taani Kuningriigi sõdurid. 
Seni on rännakuid korraldatud Küprosel, Horvaatias, Kosovos, Iraagis, Afganistanis, Liibanonis, Eritreas, Kuveidis ning Araabia Ühendemiraatides. Eestis on antud rännak toimunud viiel korral ning see on kuues ja viimane kord enne kui taanlased koju lähevad. Järgmine võimalus avaneb alles 2020. aastal.
 
Taanlaste suur soov oleks, et lisaks Eesti kaitseväelastele ja Briti liitlastele osaleksid ka kaitseliitlased. 
Rännaku start antakse Tapal 1. Jalaväebrigaadi territooriumilt aadressiga Lääne-Viru maakond, Tapa vald, Tapa linn, Loode 35. Rännak ise toimub Tapa linna lähialadel. Kogunemine toimub taanlaste kasarmu juures AH08 mis on brigaadi peapääslast ca. 200m otse edasi. 
Iseloomult on ta sarnane Scoutsrännakuga ainult, et distants on 25 km ja relva ei pea ühes olema. Samuti on antud rännakul osavõtumaks 10.-€ ja ajateenijatel 6.-€ (maksmine toimub kohapeal sularahas). Selle eest tagatakse rajal vett, puuvilju, energiabatoone ja –geele. Finišis saab iga lõpetaja diplomi ja DANCON marchi medali.
 
Registreerimisel on vaja saata email: EFP-KTP-NSE-KDOMIL.DK Osaleja eesnimi, perekonnanimi, isikukood ja struktuuriüksus, mida esindatakse. Kaasa võtta ka KL/NKK pilet ja ID kaart.
 
NB! VIIMANE REGISTREERIMISE KUUPÄEV ON 20. NOVEMBER 2018