Teksti suurus:
A A A

01. oktoobril viidi läbi Viru maleva lahingkompanii iga-aastane lahinglaskmine

05.10.2016
Laupäeval, 01. oktoobril viidi Kaitseväe keskpolügoonil läbi Viru maleva lahingkompanii iga-aastane praktiline lahinglaskmine, mille sisuks oli seekord kaitsetegevuse harjutamine.
 
Autokolonnis liikus hommikul koos võitlejatega lahinguväljale ka kogu kompanii relvastus: automaadid AK-4, kuulipildujad KSP, Carl-Gustavid, 90 mm tankitõrjekahur, tuletoetuseks ka 81 mm miinipilduja ning kompanii kõige uuem relv – raskekuulipilduja Browning. Kaitsepositsioonid seati sisse filmi „1944“ võtteplatsil, mida malevlased teavad nüüd kui 1944. mäge.
Alustuseks sättis iga sõdur paika oma laskepesa, pandi valmis relvad ja tehti positsioonidele liikumise kuivtrenni. Põhitegevusena sai üksus lahingmoonaga harjutada tule koondamist ning vastase jalaväe ja soomustehnika hävitamist.
Õppuse legendi järgi avastati kauguses vastase soomustehnika, mida mõjutati 90 mm tankitõrjekahuriga. Sellele järgnes vastase jalastumine ja rünnak üksuse positsioonidele. Jalastunud vastast tõrjuti orgaanilise kaudtule ning vastavalt vaenlase edenemisele ka kõigi jalaväe jao kasutuses olevate relvadega. Pärast lahingut vastasega otsustati vahetada positsioone, mida tehti oma suitsukatte varjus – seda pakkus kompanii 81 mm miinipilduja rühm.
Lahinglaskmisi saab pidada kordaläinuks kuna erinevate relvade allüksused ja jalavägi said omavahelist koostöös harjutada. Lahinglaskmine toimus sujuvalt ning tõrgeteta. Ka tabamused lahinguväljal olid märkimisväärselt täpsed ja kontsentreeritud.